Szybko i bez umiejętności z Photoshopa możesz usunąć niechciane elementy ze zdjęć. Wypróbuj aplikację TouchRetouch, której używam bez opamiętania.

Czasami zdarza się, że na zdjęciu pojawia się coś, co burzy cały kadr — może to być ptak, jadący samochód a czasem linie sieci energetycznej. Fajnie byłoby też usunąć byłego ze starych fotografii albo niewybredne napisy na murze. Nie trzeba być już mistrzem Photoshopa. W repozytoriach znajdziemy aplikacje, które zrobią to za nas. Ja używam TouchRetouch i chciałbym ją Wam rekomendować.

TouchRetouch – klik i po problemie

Nie tak dawno pisałem o zestawie aplikacji webowych APPS CYBORG. Teraz chce pokazać kolejną aplikację, która ułatwia mi życie przy opracowaniu materiałów (chociaż w tym przypadku, korzystam z niej również prywatnie). Narzędzie, które usunie niechciane elementy ze zdjęcia, to TouchRetouch firmy ADVA Soft. Możliwe, że o niej już słyszałeś, w końcu jest rewelacyjna!

R E K L A M A
TouchRetouch
Okno główne aplikacji

Jej podstawowa funkcja to edycja zdjęć i obrazów dając możliwość pozbycia się niechcianych elementów. Zasadniczo została stworzona, by usuwać kurz i plamy na obiektywie, niedoskonałości na twarzy (pieprzyki, trądzik czy skaleczenia), ale również dużo większe obiekty jak uliczne kosze na śmieci, znaki drogowe czy wspomniane wcześniej przewody sieci elektrycznej.

TouchRetouch
Okno aplikacji TouchRetouch z wybranym zdjęciem i zaznaczonym elementem do usunięcia

TouchRetouch pozwala na inteligentne usuwanie całych obiektów, szybkie usuwanie punktowe, usuwanie linii i siatek oraz retusz poprzez klonowanie. Dodatkowo aplikacja umożliwia podgląd zmian na żywo względem oryginału, kadrowanie zdjęcia oraz podstawową edycję wpływającą na balans bieli, odcień i kolory. Każde z narzędzi do usuwania posiada dodatkowe opcje jak typ usuwania i wielkość pędzla.

TouchRetouch
Efekt pracy programu, nie wskazuje na edycję

Edytowany plik można wyeksportować do najpopularniejszych aplikacji lub zapisać w formatach PNG, TIFF, HEIC oraz JPG. W przypadku tego ostatniego można też poddać go kompresji.

TouchRetouch
Dwa zdjęcia — przed i po. Usunąłem pasy na jezdni. Gdybyście nie widzieli oryginału, nie zwrócilibyście uwagi na edycję. Skuter to elektryczny SEAT ;)

Aplikacja jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Nie ma potrzeby, bym tłumaczył jej działanie. TouchRetouch dostępna jest na urządzenia przenośne z systemami Android i iOS oraz komputery Mac. Aplikacje można ściągnąć z dedykowanych sklepów w cenie odpowiednio 20,99 zł, 18,99 zł oraz 69,99 zł dla Mac.

Te dwa powyższe zdjęcia pokazują jak przydatny to program. W ostatnim artykule na Rozładowani.pl (o Decathlon Magic Bike) musiałem usunąć kropki na dole zdjęcia. Zdjęcie to zrzut ekranu, bo Decathlon nie przygotował prasówki ze materiałami do pobrania.

Ja korzystam z aplikacji opłacając abonament Setapp, który polecałem już kilka razy i z którego korzystał również Przemek. Tu znajduje się strona Setapp a tu link to aplikacji, z które przetestowaliśmy dzięki Setapp.

Więcej informacji można znaleźć na stronie ADVA Soft TouchRetouch.