Jeśli mieliście do czynienia z konsolą PlayStation to na pewno słyszeliście o serii Uncharted. Jeden z lepszych ex’ów na konsole od Sony do dzisiaj bije rekordy popularności wśród graczy. Od pewnego czasu jednak fani zacierają ręce na wieść o tym, że szykowana jest wersja filmowa gry. Teraz doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna produkcji z gwiazdorską obsadą.

W roli Nathana Drake’a zobaczymy Toma Hollanda (Spider-man w MCU). Fakt, że aktor ma trochę młodszy wygląd od znanego z gry Nathana nie powinien nikogo razić, ale wręcz dawać nadzieje na kolejne części. Nie jest to oczywiście przypadek, bo filmowa historia opowiada o młodości Nathana. Oprócz Hollanda na ekranie zobaczymy m.in. Marka Wahlberga czy… Antonio Banderasa.

„Uncharted” film – zwiastun produkcji

Za film odpowiada m.in. samo PlayStation, dlatego można liczyć na porządne odwzorowanie, a przede wszystkim wysokiej jakości scenariusz. Do tego zresztą przyzwyczaili nas producenci gier z całej serii o przygodach Nathana Drake’a.

Za reżyserię filmu „Uncharted” odpowiada Ruben Fleischer, znany z takich produkcji, jak: „Venom”, „Supermarket” czy serial „Santa Clarita Diet”.

Premiera filmu planowana jest na 18 lutego 2022. Miejmy nadzieję, że w obecnych czasach nie dojdzie do opóźnień i będziemy mieli okazję obejrzeć film na kinowych ekranach, także w Polsce.

Seria gier Uncharted

Seria gier Uncharted składa się z ośmiu wydanych do tej pory pozycji. Produkcja opowiada o przygodach podróżnika Nathana Drake’a, który szuka skarbów w najdalszych zakątkach świata. Współczesny Indiana Jones z każdą częścią stawał się jeszcze bardziej popularny. Pierwsza gra pojawiła się w 2007 roku i debiutowała na konsolach PlayStation 3. Wersja na „czwórkę” wydana została w 2015 roku, co pokazuje tylko, jakim fenomenem stało się „Uncharted” od Sony.

  • Uncharted: Fortuna Drake’a
  • Uncharted 2: Pośród złodziei
  • Uncharted 3: Oszustwo Drake’a
  • Uncharted: Złota Otchłań
  • Uncharted: Pogoń za fortuną
  • Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a
  • Uncharted 4: Kres złodzieja
  • Uncharted: Fortune Hunter

Są to wszystkie gry serii, chociaż nie każda z nich jest wydana na konsole PlayStation. Przykładowo „Fortune Hunter” to gra logiczna, wydana na urządzenia mobilne (Android i iOS).  Odrębnych gier na konsole powstało cztery (Uncharted: Fortuna Drake’a, Uncharted 2: Pośród złodziei, Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, Uncharted 4: Kres złodzieja).

Jeśli nie graliście w żadną z części – warto to nadrobić. W sklepach można kupić kolekcje gier za niewielkie pieniądze, a przygód – dość sporo.