Nareszcie jest pierwszy zwiastun filmu Wonka. W zaprezentowanym prequelu od razu rzuca się w oczy Timothée Chalamet, który wciela się w tytułowego twórcę czekolady.

Nie oszukujmy się, pracownicy wytwórni Warner Bros. długo kazali nam czekać na pierwszy zwiastun Wonki. Materiał pokazuje, że jest na co czekać, ale po kolei!Historia filmu oparta jest na niezwykłej postaci z produkcji Charlie i Fabryka Czekolady, którą zaczerpniętą z kultowej książki dla dzieci i jednej z najlepiej sprzedających się lektur dla młodziaków wszech czasów. Zwiastun daje nam obraz początków młodego Wonki. Twórca czekolady próbuje rozwinąć swój własny interes. W główną rolę wciela się Timothée Chalamet. Aktor ostatnio cieszy się ostatnio niemałą popularnością. W swoim dorobku ma angaż w takich produkcjach jak Diuna czy Tamte Dni, Tamte Noce. Niebawem do tego zacnego grona dołączy kontynuacja widowiska w reżyserii Denisa Villeneuve.

//dzisiaj na dailyweb

W opisie filmu możemy przeczytać nieco więcej o tytułowym bohaterze, który jest człowiekiem pełnym pomysłów, zdeterminowanym do zmienienia świata w smakowity kęs. Nikogo nie zdziwię, jeśli powiem, że dla Wonki najlepsze rzeczy zaczynają się od marzenia. Dlatego przy takim bohaterze wszystko wydaje się możliwe. Nawet założenia własnego sklepu z czekoladą, gdy warunki to utrudniają. Miejscowa konkurencja również!

Oficjalny zwiastun Wonki 

Poza główną gwiazdą wypada powiedzieć kilka słów na te temat pozostałych pracowników. Jeśli mowa o ekipie filmowej, możemy zwrócić uwagę na spore urozmaicenie. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Paul King – znany głównie z Paddington. Producentami zostali David Hayman (Harry Potter, Grawitacja, Fantastyczne Zwierzęta, Paddington), oraz Alexandra Derbyshire (Paddington, Jurassic World: Dominion). Producentami wykonawczymi są Michael Siegel, Cate Adams, Rosie Alison i Tim Wellspring. Warto tutaj zwrócić uwagę na czarodziejskie wibracje, które towarzyszą oglądającemu podczas doświadczania zwiastuna. Jestem święcie przekonany, że dorobek Haymana miał tutaj spore znaczenie.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Obok Chamaleta występują równie znani aktorzy. Mowa tutaj o Calah Lane (The Day Shall Come), Keegan-Michael Key (Cat boys, Przyjaciele z uniwerku), Paterson Joseph (Niebiańska plaża), Matt Lucas (Mała Brytania), Mathew Baynton (Pomyleni), Sally Hawkins (Kształt wody), Rowan Atkinson (Johnny English, Jaś Fasola), Jim Carter (Downton Abbey), Hugh Grant (Dziennik Bridget Jones) czy Olivia Colman (Faworyta). Najbardziej do gustu przypadła mi rola największego śmieszka. Patrząc właśnie na niego, można nawet stwierdzić, że Jaś Fasola wybrał się tym razem na magiczne wakacje. 

wonka

Niełatwe zadanie 

Powrót do Wonki z całą pewnością łatwym zadaniem nie jest. Można to zauważyć po świeżych opiniach widzów. Po przeczytaniu dziesiątek komentarzy widzę mieszane opinie, ale z przewagą tych pozytywnych. Niektórzy fani są rozczarowani prezentacją Chalameta (wspominając o jego drewnianych umiejętnościach). Zadanie przed stosunkowo młodym zadaniem nie wydaje się prostym kawałkiem chleba, wszakże w filmie Charlie i Fabryka Czekolady mieliśmy do czynienia z rewelacyjną rolą Johnego Deepa. A dla pewnej części odbiorców nie do pobicia jest produkcja z 1971 roku, w której wystąpił Gene Wilder. Tak, dobrze kojarzycie jego twarz z niektórych memów.

wonka

Pozytywne słowa padają natomiast za dosyć niecodzienne kreacje postaci – nie oszukujmy się, Willy Wonka musi być zwariowany, tak samo jak jego otoczenie. Pewna cząstka szaleństwa dotyczy prawie każdego. Poza tym z ekranu wylewa się także magia i humor (nieoderwane elementy Charliego i Fabryki Czekolady). Temat z żarówką może i jest przestarzały, ale i tak sprowadził uśmiech na moją twarz. Zresztą… to samo mogę powiedzieć o całym materiale. Wracając do opinii oglądających, doceniono również zaangażowanie lubianych aktorów. W końcu Rowan Atkinson jest w swoim żywiole! Pozostaje teraz tylko czekać do końca 2023 – w Ameryce Północnej film zadebiutuje 15 grudnia. Z całą pewnością może być to jedna z najgorętszych premier w tym roku