Zwiastun Borderlands już jest! Tak jak wczoraj zapowiadano – dziś fani popularnej gry wideo mogą zobaczyć jak prezentuje się pierwszy, dłuższy materiał reklamowy nadchodzącego filmu.

Borderlands to kultowa już seria gier wideo, która w tym roku doczeka się filmowej wersji. Utrzymana w konwencji science-fiction pierwszoosobowa strzelanina (FPS) z elementami cRPG  liczy sześć tytułów, a pierwsza z nich zadebiutowała w 2009 roku. Gra wyprodukowana została przez studio Gearbox Software – znane z takich tytułów jak James Bond 007: NightFire, Duke Nukem Forever czy seria Brothers in Arms.

//dzisiaj na dailyweb

Film miał całkiem spore problemy. Podczas pierwszych pokazów testowych okazało się, że produkcja będzie potrzebowała dokrętek, co najczęściej nie zwiastuje niczego dobrego. Reżyser – Eli Roth zatrudnił innego filmowca, którego zadaniem była „naprawa” źle przyjętej wersji. Tym człowiekiem był Tim Miller, znany z hitu Deadpool.

Zwiastun Borderlands to naszpikowany akcją i humorem film akcji

Zwiastun Borderlands
Wczoraj światło dzienne ujrzały pierwsze zdjęcia z filmu Borderlands. Dziś – opublikowano pierwszy zwiastun

Akurat Tim Miller wydaje się odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu, bo Bordelands powinno być szalone i pełne akcji, a tej w Deadpoolu nie brakuje. Ja jednak podchodzą z rezerwą, bo dokrętki – szczególnie od innego twórcy – wprowadzają chaos i finalnie nie wychodzi to na plus.

Jednak nie narzekajmy, bo zwiastun faktycznie prezentuje się całkiem nieźle. Jest wybuchowo, humorystycznie i czeka nas szalona jazda bez trzymanki. A czy z sensem – okaże się już tego lata. Szkoda, że plotki, iż w projekcie będzie maczał palce Craig Mazin – twórca The Last of Us – okazały się nieprawdziwe, choć z drugiej strony to nie do końca jego estetyka. Może jednak otrzymamy idealny, zwariowany, wakacyjny hit?

Czy Borderlands pomimo problemów okaże się udaną adaptacją kultowej serii gier?

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Fani  Borderlands już wczoraj komentowali obsadę i pierwszy plakat. I faktycznie wybory castingowe mogły być lepsze. Ja również jako Rolanda widziałbym Terry’ego Crewsa, zamiast Kevina Harta – pomimo mojej sympatii do komika. Za to Jack Black podkładający głos mechanicznemu Claptrapowi to czyste złoto.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree – nareszcie zobaczyliśmy długo wyczekiwany dodatek! Znamy datę premiery!

Borderlands zadebiutuje na ekranach kin w sierpniu 2024 roku. Reżyseruje Eli Roth. W obsadzie filmu są: Cate Blanchett, Kevin Hart, Jack Black, Jamie Lee Curtis, Ariana Greenblatt, Florian Munteanu, Haley Bennett, Édgar Ramírez, Bobby Lee, Olivier Richters, Janina Gavankar, Gina Gershon, Cheyenne Jackson, Charles Babalola, Benjamin Byron Davis, Steven Boyer, Ryann Redmond i Penn Jillette.