Tecno to jedna z nowych marek, która będzie walczyć o serca użytkowników w Polsce. Widzieliśmy nowości firmy na ragach IFA 2023 w Berlinie. Tecno V Flip to składak z klapką. Co ciekawe będzie naprawdę tani jak na swoją formę.

Myślałem, że długo nie zobaczymy telefonu ze składanym wyświetlaczem w postaci klapki w cenie do 3500. Tańsza motorola razr 40 podniosła (albo raczej obniżyła?) poprzeczkę – 3999 zł za telefon z klapką wydawało się całkiem rozsądną kasą.

//dzisiaj na dailyweb

Teraz Tecno V Flip całkowicie deklasuje konkurencje pod tym względem. Wszystko wskazuje, że jest to pierwszy telefon tego typu w cenie znacznie poniżej 3000 zł. Czy klapki znów wchodzą na salony?

Tecno V Flip jest rekordowo tani

Tecno pojawił się na naszym rynku znienacka. Pokazał ciekawą ofertę dla klientów, z różnym gustem i portfelem. To producent, który jest własnością Transsion Holdings pochodzącej z Shenshen w Chinach. W portfolio tego holdingu jest również marka Infinix, która zdążyła się już na naszym rynku dobrze zadomowić.

Mieliśmy okazje przywitać kilka produktów firmy w naszym kraju. Mieliśmy również okazję podziwiać nowości w Berlinie. Nie wiem, jak reszta naszej załogi, ale ja czuje się mocno zaskoczony. Cena Tecno V Flip zwala z nóg, to będzie hit!

Seria V w ofercie Tecno to ta najbardziej zaawansowana i flagowa. W jej skład wchodzić będą (w sumie już to robią) również telefony ze składanym wyświetlaczem.

Tecno V Flip

Tecno V Flip już oficjalnie zadebiutował w Azji. Za sprawą serwisu GSM Arena, która już go testuje, wypłynęły też oficjalne zdjęcia i specyfikacja. Wiemy, że model ten będzie naprawdę przystępny cenowo, jak na klapkę ze składanym wyświetlaczem. Jego cena w Azji wynosi 555 euro (około 2,550 zł). Przedstawiciele Tecno wskazują też, że na rynku europejskim telefon będzie droższy, ale nie przekroczy bariery 700 euro (około 3 200 zł). Co za tę cenę?

Tecno V Flip – specyfikacja

Tecno V Flip wyposażony jest w procesor Mediatek Dimensity 8050 oraz 8 GB RAM (które można wirtualnie podwoić, dzięki funkcji Extended Memory). Smartfon ma 256 GB pamięci na dane. Ekran urządzenia ma proporcje 22:9, jasność 1000 nitów i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Ten zewnętrzny jest okrągły i ma średnicę 1,32 cala. Producent zadbał też, by był on też maksymalnie użyteczny — jest tu kilka widżetów, dodatkowych funkcji oraz podgląd dla wykonywanych zdjęć.

Tecno V Flip

Główny aparat ma 64 MP (matryca 1/1.73″, przysłona f/1.7 i PDAF). Drugi aparat ma matrycę 13 MP i ultraszerokokątny obiektyw. Kamera wewnętrzna ma 32 MP.

Tecno V Flip

Telefon mierzy po rozłożeniu 171 mm wysokości i 7 mm grubości. Zainstalowano w nim ogniwo o pojemności 4000 mAh. Ładowanie odbywa się z mocą 45 W, taką też ładowarkę znajdziemy w pudełku. Tecno V Flip dysponuje własnym asystentem — to ElllaGPT, której nazwa wskazuje na możliwości.