Partnerstwo Motoroli z Pantone owocuje premierą smartfona edge 30 fusion w kolorze roku 2023 – Viva Magenta. To kolejny po Veri Peri wariant kolorystyczny, który w sposób istotny odróżnia się od reszty wariantów na rynku mobilnym.

Zawsze śmieję się, że uwielbiam wszystkie warianty kolorystyczne smartfonów, pod warunkiem, że mówimy o kolorze czarnym. To oczywiście żart, ale swojego czasu nie przywiązywałem zbyt dużej wagi do barwy konstrukcji. Dziś, mimo że niemal na każdy sprzęt zakładam etui, dbam o to, aby smartfon prezentował się okazale również „bez ubranka”. Podobają mi się palety Apple, Samsunga, a także Xiaomi, ale nie będę specjalnie krył się z moją sympatią do wyborów Motoroli. Veri Peri z palety dosłownie mnie oczarował, szczególnie że był to kolor roku 2022. Okazuje się jednak, że kooperacja przedsiębiorstw zrodzi coś jeszcze…

edge 30 fusion 2

Kolor roku Pantone – Viva Magenta jako wariant kolorystyczny smartfona Motorola edge 30 fusion

Jestem bliski końca recenzji smartfona motorola edge 30 ultra, ale z publikacją wstrzymam się jeszcze kilka dni, gdyż chcę zestawić ze sobą bazową oraz najnowszą wersję kolorystyczną sprzętów. Urządzenie pojawia się bowiem w nowej wersji z kolorystyką Viva Magenta. Tak, to kolor roku amerykańskiej firmy działającej w szeroko rozumianej poligrafii. Pantone to świetnie rozpoznawalny podmiot, którego historię nieco przybliża nasz Gustaw we wpisie na blogu Design Alley. Wiem, że stylistyka to kwestia subiektywna, ale zarówno Veri Peri (2022), jak i Viva Magenta (2023) idealnie trafiają w moje poczucie estetyki.

Sama Motorola edge 30 fusion we wspomnianych szatach wygląda zacnie, co możecie podziwiać na załączonych do wpisu ilustracjach. Dla formalności dodam tylko, że sam smartfon oferuje 6,55-calowy panel pOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli, który odświeża obraz z częstotliwością 144 Hz.

  • Motorola edge 30 fusion kupicie niedrogo tutaj

Oczywiście mamy tu zgodność z paletą DCI-P3 oraz jasność dochodzącą do 1100 nitów. Nie zabrakło także 32 MP kamerki do selfie, standardu WiFi6e oraz głośników stereo zgodnych z Dolby Atmos. Z pełną specyfikacją techniczną urządzenia możecie zapoznać się w naszym osobnym wpisie, natomiast w przygotowaniu jest już pełna recenzja, z której dowiecie się, czy warto rozważać zakup modelu Motorola edge 30 fusion.

Motorola edge 30 neo, ultra i fusion: smartfony idealnie wpisujące się w potrzeby skrajnie różnych grup użytkowników