W listopadzie recenzowałem dla Was TECNO POVA 5 Pro, a dziś mam okazję przedstawić Wam następcę – model TECNO POVA 6 Pro 5G, który debiutuje właśnie na targach MWC 2024 w Barcelonie.

Poprzednik prezentowanego właśnie smartfonu przyciągał oryginalnym wyglądem z gamingowym zacięciem, ciekawymi dodatkami w formie LED-ów, a także relatywnie niską ceną. Nie podobało mi się przeładowane oprogramowanie i brak ekranu AMOLED, ale to czysto subiektywna ocena wad i zalet. Gorąco czekałem na następcę, w przypadku którego firma mogła załatać braki i udoskonalić to, co i tak było świetne. Czy się udało?

//dzisiaj na dailyweb

Patrząc na suchą specyfikację techniczną, mogę powiedzieć – jest dobrze, a nawet lepiej niż się spodziewałem. Pominę tutaj autorskie nazewnictwo pewnych technologii, które wynika tylko z chęci prężenia muskułów, czyli tego, co czynią wszyscy producenci. Jest jednak kilka cech TECNO POVA 6 Pro 5G, które mocno mnie zainteresowały.

TECNO POVA 6 Pro 5G z genialną baterią i diodami LED na pleckach debiutuje w Barcelonie

TECNO POVA 6 Pro 5G

Nie do końca odpowiada mi to, że nie udało nam się poznać jeszcze ceny smartfonu, bo tak naprawdę to koszt zakupu warunkuje opłacalność urządzenia. Cóż, będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Czekać nie musimy za to z przekazaniem samych informacji o sprzęcie.

To, czy komuś przypadnie do gustu wygląd danego sprzętu, jest indywidualną kwestią każdego użytkownika. Nie da się jednak nie docenić projektantów konstrukcji Dynamic-Tech Design. Kosmiczna forma z LED-ami (miniLED) na pleckach o grubości 7,88 mm może się podobać głównie młodszym użytkownikom lub osobom związanym z gamingiem. Dla mnie sprzęt jest zbyt krzykliwy, ale znowu przypominam – każdy patrzy na to inaczej. Pomówmy o faktach.

R E K L A M A

Urządzenie pracuje pod kontrolą chipu MediaTek Dimensity 6080 5G z 256 GB pamięci na dane oraz 12 GB pamięci RAM. Tą drugą można rozszerzyć o kolejne 12 GB, tym razem w formie wirtualnej za pomocą funkcji SWAP. Oczywiście nad pracą całego urządzenia czuwa Android z nakładką HiOS 14, w którym znalazły się dodatki, takie jak Game Space 4.0 czy Game Asistant, po których widać, że producent dedykuje ten smartfon do zadań związanych z gamingiem. Obraz wyświetlany jest na 6,78-calowym panelu AMOLED o rozdzielczości FHD+ 120 Hz, natomiast nie zabrakło tutaj certyfikatu TÜV Rheinland Low Blue Light, co jest równoznaczne z obecnością ochrony oczu przed zmęczeniem.

[MWC 2024] Samsung zapowiada Galaxy Ring. Czy pierścień pełniący rolę opaski fitness ma jakikolwiek sens?

Każdy ma inne oczekiwania, ale wszystkim zależy na dobrym dźwięku. O taki nie trzeba się tutaj martwić, gdyż budowane głośniki są zgodne z technologią Dolby Atmos.

Co z aparatem? Wiemy, że TECNO POVA 6 Pro 5G oferuje aparat główny o rozdzielczości 108 MP i frontową kamerkę do selfie o rozdzielczości 32 MP. Przyznam, że to dość enigmatyczne informacje, natomiast sucha specyfikacja i tak nie daje nam nigdy stuprocentowego wglądu w to, jak aparat radzi sobie w codziennym użytkowaniu. Kluczem do sukcesu jest zawsze optymalizacja programowa. Jak wypadnie w tym przypadku? Przekonamy się podczas testów, o które właśnie się staram.