Przedsprzedaż iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max ruszy już dzisiaj. Fani sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie powinni się spieszyć. Pierwszy sztuki rozchodzą się, jak ciepłe bułeczki. O której wystartuje preorder i gdzie będzie można go zrealizować?

Kilka dni temu Apple pokazało nowe smartfony z serii iPhone 15. Poza modelem regularnym, do portfolio zawiatały też opcje Plus, Pro oraz Pro Max. Choć to właśnie ten ostatni wprowadził największe zmiany, z teleobiektywem x5 na czele, mnie urzekła wersja bazowa.

//dzisiaj na dailyweb

W mojej ocenie iPhone 15 to największa zmiana w modelu podstawowym od lat. Mamy delikatnie odświeżoną konstrukcję, natomiast pojawiły się tutaj: gniazdo USB-C (niestety, tylko USB 2.0), Dynamiczna Wyspa znana z iPhone’ów 14 z linii Pro, ale to nie wszystko. Mamy tutaj także solidny aparat główny z iPhone’ów 14 Pro oraz opcję dwukrotnego „teoretycznie” bezstratnego przybliżania. Tak, jest to crop, ale nie z 12 MP, lecz 48 MP, a to robi sporą różnicę. Dodajmy do tego automatyczny tryb portretowy i robi się naprawdę ciekawie. Dobrze, ale jak kupić nowe urządzenia?

Przedsprzedaż iPhone 15 – gdzie, kiedy i dlaczego warto się spieszyć?

przedsprzedaz iPhone 15 2
To już dziś!

Przedsprzedaż iPhone 15 oraz pozostałych modeli z tegorocznego line-upu wystartuje już dziś, 15 września 2023 roku, o godzinie 14:00 czasu polskiego. Wtedy też na stronie Apple oraz u resellerów będzie można zamówić najnowsze smartfony.

Trzeba mieć jednak na uwadze to, że jak co roku, poszczególne modele będą znikać z wirtualnych półek sklepowych w mgnieniu oka. Tańsze modele lub ciekawsze kolorystycznie warianty zamówić będzie naprawdę trudno. Co ważne, nawet jeśli uda się Wam zamówić wymarzony model, może się okazać, że nie dotrze od do nas w dniu zakończenia przedsprzedaży, czyli 22 września.

iPhone 14 Pro ze świetną zmianą z okazji premiery iOS 17

Pamiętam, gdy raz zdecydowałem się zamawiać sprzęt zaledwie kilkanaście minut po starcie, czas oczekiwania na sprzęt wynosił miesiąc. Oczywiście, całkiem możliwe, że iPhone’y 15 będzie można bez przeszkód kupić w salonach partnerów.