Chociaż docierają do nas dziwne wieści, że wielu użytkowników zwleka z wymianą swojego sprzętu, to niezła sprzedaż wskazuje, że iPhone 15 Pro okazał się jednak sukcesem firmy. To wszystko mimo spornego etui, tytanowej oraz przegrzewającego się sprzętu.

To ostatnie było dotąd przedmiotem domysłu. My informowaliśmy o chińskich benchmarkach i problemie throttlingu. Inne serwisy i relacje na YouTube donosiły o przegrzewaniu się w konkretnych scenariuszach.

//dzisiaj na dailyweb

Miały one dotyczyć pracy z aplikacją Instagram, Uber czy niektórymi grami jak Asphalt 9. Co ciekawe, dochodziło do sytuacji, w której telefon nie tylko się nagrzewał, ale również nadmiernie przeciążał procesor w telefonie. Wszystko wskazuje, że winą nie jest jednak sprzęt, bo kwestia ta dotyczy również niektórych modeli iPhone’a 14 serii.

Tak, iPhone 15 Pro się przegrzewa. Mamy to pod kontrolą!

Mamy całą serię powodów, które każą zastanowić się nad zakupem iPhone’em 15. Sprawa z etui, rysującą się tytanową ramką czy w końcu z przegrzewaniem się sprzętu wcale nie wpływają na ogólną sprzedaż. Ta okazuje się być większa niż w przypadku poprzedniego modelu i pozwala sądzić, że finalnie będzie ona więcej niż zadowalająca, a iPhone 15 Pro okaże się hitem.

iphone 15 pro

Dziennikarzom magazynu Forbes, którzy korespondowali z Apple, potwierdzili u źródła problemy z przegrzewaniem się iPhone’a 15 Pro, oraz niektórych starszych modeli.

Chiński serwis dowodzi, że iPhone 15 Pro ma problemy z przegrzewaniem. Nawet wtedy jednak miażdży konkurencję

Sytuacja nie dotyczy samego iPhone’a 15 Pro więc za problem nie odpowiada nowy procesor Apple A17 Pro, co jest powodem do radości dla osób, które go zakupiły. Apple raportuje kilka scenariuszy, gdy telefon ma problem z przegrzewaniem się. Do tej sytuacji dochodzi zaraz po zaktualizowaniu telefonu do nowej wersji systemu iOS 17 lub przy migracji konta i danych z telefonu na telefon. Co więcej, problem ten występuje w tym wypadku nawet kilka dni po zakończeniu tego procesu z powodu procesów, które dalej zachodzą w tle.

Apple udało się też zabrać informacje na temat występowania tego problemu w kilku innych scenariuszach, ale sprawę ostatecznie ma rozwiązać łatka w jednej z najbliższych aktualizacji systemu.

Jest i on – iPhone 15 Pro Max i garść pierwszych wrażeń

Co więcej, za nadmierne przegrzewanie się systemu odpowiadają również konkretne aplikacje, które kolokwialnie pisząc — gryzą się z nowym systemem. To między innymi aplikacja Instagram, Uber i gra Asphalt 9. Apple za sprawą magazynu Forbes, poinformowało, że jest w kontakcie z twórcami aplikacji w celu rozwiązania problemu.