Dziś zrezygnuje z popołudniowej kawy. Ciśnienie podnoszą mi kolejne doniesienia o kolejnych problemach z iPhone’em 15. Tym razem winny jest głośnik, i to, że powyżej pewnego poziomu zaczyna charczeć jak 10-letni gruz w drodze na złomowisko.

Były problemy z rzekomo rysującą się tytanową ramką, etui ze zbyt delikatnego materiału, problemy z włączeniem, ładowaniem z powerbanków a w końcu i przegrzewaniem. Mimo to iPhone 15 całkiem dobrze się sprzedaje i pewnie będzie tegorocznym (i nie tylko) hitem. Teraz dowiadujemy się o problemach z odtwarzaniem dźwięku.

//dzisiaj na dailyweb

Postanowiliśmy sprawdzić, czy w naszych egzemplarzach występuje podobny problem. Albo to internet ma pecha, albo to my jesteśmy jednak szczęściarzami. Albo żadne z powyższych, a problem lezy gdzie indziej.

Podobno iPhone 15 ma problemy z głośnikiem

Pewien twórca i TikToker znany z profilu Miles Above Tech, opowiedział w jednej z najnowszych swoich relacji o problemie, który go spotkał. Według Milesa zwiększenie poziomu głośności powyżej 80% powoduje w jego urządzeniu głośniku nieprzyjemne trzeszczenie. Korzystał on z modelu iPhone 15 Pro Max i jak utrzymuje, wymienił go z tego powodu na nowy. Nowy model jednak miał ten sam problem.

iPhone 15

W związku z tym Miles postanowił opisać problem w tym wątku na Reddicie. W relacji powiedział on, że wiele osób miało podobny problem, wiec sprawdził 7 innych modeli (w tym iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max). Według niego każdy model miał podobne objawy.

iPhone 15 Pro

Przeczytałem sekcję komentarzy na TikToku i Reddit. Przyznam się, że nie można powiedzieć jednoznacznie, że wszyscy skarżą na podobny problem. Widać też tu pewne niezdecydowanie komentujących. Niektórzy zadają też pytanie, czy problem dotyczy urządzeń w kejsach, bo w drgania w niektórych etui faktycznie mogą sprawiać taki problem (o czym pisano już dwa lata temu).

iPhone 15 vs iPhone 14 Pro – sprawdzamy różnicę w wydajności [użytkowanie i benchmarki]

Zapytałem o to na szybko znajomych, nikt kto zakupił iPhone’a 15, nie potwierdził tych rewelacji. Podobnych zachowań szukali też Marcin (iPhone 15) oraz Sebastian (iPhone 15 Pro Max). Oni również nic podobnego nie zaobserwowali. Marcin wskazał jednak na pewną zależność — głośnik iPhone’a 15 Pro Max gra zauważalnie ciszej od iPhone’a 15.

Pozostaje nam więc poczekać na rozwój sytuacji. Na razie traktujemy relacje tiktokera z przymrużeniem oka.