To brzmi jak pasmo niekończących się problemów. Niektóre załatwiła aktualizacja, inne są wydumane, a innych nikt nie potwierdził. Teraz znów dochodzą nas niepokojące wieści, użytkownicy raportują restartowanie i wyłączanie się iPhone’a 15 w nocy.

Apple iPhone 15 nie ma lekkiej prasy. Słyszeliśmy już, że się przegrzewa, a ramka rysuje, nowe etui szybko niszczeje, że się przegrzewa albo nie chce włączyć lub tym, że powerbanki go nie ładują, a głośniki trzeszczą. Teraz podobno sam się restartuje i wyłącza. Czy to prawda i jak to sprawdzić?

//dzisiaj na dailyweb

W nocy spora część naszego kraju spoczywa w pokoju albo sypialni. Sporo z tych osób, jako budzika używa telefonu. Może się jednak okazać, że ten budzik nie zadzwoni — tak było w przypadku jednego z użytkowników serwisu Reddit.

iPhone 15 ma kolejny problem — restartuje się w nocy

Piętnasta seria iPhone’a ma sporo mniejszych problemów. Kilka z nich udaje się załatwić aktualizacją, inne wydają się problemem mentalnym, a inne całkiem wydumanym. No bo jak inaczej opisać tytanową ramkę, która ponoć się nadmiernie rysuje, skoro inne materiały rysują się tak samo. Tak samo jest też z etui. Według Sebastiana nie ma z tym jednak problemu.

Problem ponoć jest jednak z restartowaniem, czy też wyłączaniem się telefonu. Sytuację opisano w jednym z wątków w serwisie Reddit. Jego użytkownik opisał dosyć niepokojącą sytuację, gdy dwa jego urządzenia miały nastawiony budzik, który rano nie zadzwonił. Oba miały ustawioną drzemkę. Jak się okazało, winnym był restart obu urządzeń. W komentarzach pojawiło się też kilka innych relacji, które potwierdzają szerszy problem.

iPhone 15 Pro recenzja

Czasami telefonu restartowały się przypadkowo w nocy, ale jeden inny przypadek mówił też o restarcie, bezpośrednio na minutę przed ustawioną porą alarmu i pobudki. Problem potwierdziły osoby z najnowszym iPhonem 15 oraz wersją Pro, a nawet użytkownicy starszych urządzeń jak iPhone 13 Mini. Wszystkie osoby wskazują jednak ten sam mianownik — urządzenia pracowały pod kontrolą iOS 17.0.3 – czyli najnowszej wersji z łatką, która miała wyeliminować przegrzewanie się telefonu.

Apple ma patent na bezprzewodowe ładowanie zwrotne. Zrobi to wyświetlaczem

Mnie ani nikogo kogo znam, taka sytuacja nie dotknęła. Jeśli nie jesteście pewni, czy Wy również macie z tym problem, można to łatwo sprawdzić. Wystarczy wejść w ustawienia baterii. Na zielonym diagramie słupkowym zaznaczono godzinę i stan akumulatora. W przypadku osób, którym telefon się zrestartował, widać było przerwę w odpowiedniej godzinie.

iPhone 15
Gdyby mój telefon się zrestartował, widać byłoby przerwę na zielonych słupkach.

Apple nie odniosło się do powyższego zjawiska. To dziwne, bo badane są nawet najbardziej kuriozalne zgłoszenia. Nie wiemy więc, czy to realny problem, zbiorowa histeria czy też plan przejęcia rynku uknuty przez producentów budzików mający na celu zdyskredytowanie Apple ;) .