Procreate to świetne narzędzie do rysowania i tworzenia ilustracji dla użytkowników iPadów. Teraz twórcy Procreate pokazali zupełnie nowe narzędzie do animacji – Procreate Dreams.

Procreate to aplikacja do tworzenia szkiców, obrazów, czy ilustracji, dostępna tylko i wyłącznie na iPadach. Aplikacja charakteryzuje się między innymi możliwością tworzenia grafik o wysokiej rozdzielczości, nawet do 16k, 250 poziomami cofania i przywracania akcji, czy
wyborem 136 pędzli z ponad 50 ustawieniami dla każdego z nich. Oczywiście w internecie znajdziemy tysiące płatnych i darmowych dodatkowych pędzli, co czyni Procreate naprawdę uniwersalnym narzędziem. Apka zdobyła szereg nagród, w tym prestiżową Apple Design Award.

//dzisiaj na dailyweb

Twórcy narzędzia nie próbują skalować biznesu w kierunku rozszerzenia działalności na inne platformy. Być może dlatego, że tak naprawdę iPad nie ma żadnego rywala w swoim segmencie rynkowym. Zamiast tego, firma zdecydowała się na wypuszczenie zupełnie nowej aplikacji, tym razem z myślą o twórcach animacji.

Procreate Dreams

Nad Procreate Dreams, bo tak nazwano nowy program, pracowano ponoć od pięciu lat. Aplikację zaprezentowano na specjalnym evencie,  który w całości możecie obejrzeć poniżej. Prezentacja samej aplikacji zaczyna się około 7 minut (klikając tutaj, zobaczysz event od momentu rozpoczęcia prezentacji aplikacji).

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Procreate Dreams to zupełnie nowa aplikacja do tworzenia animacji wyposażona w potężne narzędzia, z których może korzystać każdy. Umożliwia tworzenie wciągających, ręcznie rysowanych animacji, ruchomych grafik i wzbogacanie ich zdjęciami, filmami i dźwiękiem. Procreate Dreams to świetne uzupełnienie samego Procreate, dzięki któremu ożywisz swoje ilustracje. Aplikacja wspierać ma wszystkie pędzle z Procreate. Twórcy chwalą się także, że obsługiwać będzie 4K ProRes.

Procreate Dreams ma czerpać wszystko, co najlepsze z Apple Pencil, co pozwoli na doświadczenie naturalnego i responsywnego malowania, zaawansowanej edycji osi czasu i nie tylko. Nowa aplikacja korzystać ma również z zupełnie nowego formatu .dream, w pełni kompatybilnego z iCloud.

Procreate Dreams interfejs

Animacja to niestety nie moja bajka, ale na zaprezentowanym klipie Procreate Dreams wygląda świetnie. Jeżeli twórcom uda się wypuścić tak dobre narzędzie jak macierzyste Procreate, to o sukces mogą być spokojni. Zwłaszcza że aplikacja nie będzie oferowana w systemie subskrypcyjnym, a wystarczy jednorazowy zakup. Cena Procreate Dreams to zaledwie 19,99$. Aplikacja pojawi się w App Store 22 września.