Znany i ceniony producent między innymi zegarków sportowych, obecny na targach CES 2024 w Las Vegas, zdecydował się zaprezentować nową wersję aplikacji na smartfon. Jak zmienił się Garmin Connect?

Garmin Connect – powiedzmy sobie szczerze – nie należał do najwygodniejszych i najlepiej przemyślanych aplikacji mobilnych. Nowy interfejs wprowadza nie tylko powiew świeżości, ale także, a może nawet przede wszystkim – przyjemniejszą obsługę i lepiej przemyślane poruszanie się po elementach.

//dzisiaj na dailyweb

Producent doceniany jest za swój wkład w rynek inteligentnych zegarków sportowych, czujników, a także akcesoriów. Np. rowerowych. Niektórym użytkownikom nie podobała się jednak sama aplikacja na smartfony, która stanowi swoisty łącznik pomiędzy zegarkiem a użytkownikiem, w którym prezentowane są przeróżne informacje o aktywnościach. Garmin najwyraźniej wziął sobie do serca feedback i postanowił odmienić interfejs programu.

Nowy interfejs aplikacji Garmin Connect

Garmin Connect

Wspomniany „powiew świeżości” to w tym momencie idealne określenie. Nie zastosowano tutaj bowiem całkowicie nowego interfejsu, lecz przebudowano pewne elementy, dając przy okazji użytkownikowi znacznie więcej możliwości dostosowania.

Na ekranie głównym aplikacji, zamiast listy ze statystykami, otrzymujemy kafelki, które – co jasne – można w dowolny sposób modyfikować i segregować według własnych preferencji. Każdy użytkownik jest inny i pracuje z programem w nieco inny sposób. Licznik kalorii, planu treningowego, a może nadchodzące treningi? To Ty decydujesz teraz o priorytetach.

Garmin eTrex Solar – turystyczna nawigacja GPS, której nigdy nie zabraknie energii

Nie da się ukryć, że powyższe zmiany wpływają nie tylko na użyteczność aplikacji, ale także na jej przejrzystość, a dla wielu osób będzie to niezbędna kwestia w temacie wygody użytkowania. Treści z informacjami dla Ciebie nieistotnymi możesz umieścić znacznie dalej, jeśli nie potrzebujesz do nich natychmiastowego dostępu.

Dobrze, ale kiedy nowy Garmin Connect trafi do użytkowników? Wysyłka wersji beta do pierwszych userów rozpoczęła się już dziś, natomiast nie znamy harmonogramu rolloutu i zasad, zgodnie z którymi będzie przydzielany dostęp. Być może w grę wejdzie system zaproszeń. Na plus jest na pewno to, że docelowy termin udostępnienia nowej wersji aplikacji dotyczy tego roku.