Ostatnie materiały o drukarkach firmy Canon podkreślały ich przeznaczenie oraz kluczowe cechy. Dziś mamy dla Was artykuł, prezentujący najlepsze drukarki atramentowe do konkretnych zadań, które wybraliśmy, pamiętając o kluczowym parametrze, czyli możliwie jak najtańszym druku.

Każdy z opisanych modeli dysponuje jednak bogatym zestawem funkcji, indywidualnym stylem oraz ciekawymi rozwiązaniami, które uczynią pracę łatwiejszą i znacznie szybszą.

//dzisiaj na dailyweb

W ofercie firmy Canon znajdziemy wiele modeli. Udało nam się jednak stworzyć listę, która pomoże w wyborze, aby dokonać go zgodnie z własnymi potrzebami, pamiętając jednak o kluczowej roli, jaką dla zakupu ma opłacalność druku.

Canon PIXMA G3470 najlepsza w domu

Canon PIXMA G3470 to model stworzony z myślą o potrzebach domowych. Mimo tego, Canon zastosował tu system atramentu MegaTank. Zastępuje on zwykłe wkłady systemem dużych zbiorników z atramentem wewnątrz drukarki. To świetne rozwiązanie, które sprawia, że drukarki są znacznie tańsze w eksploatacji i mogą działać dłużej bez ingerencji użytkownika.

Canon PIXMA G3470

PIXMA G3470 posiada na froncie dyskretny wyświetlacz oraz kilka przycisków, które ułatwią obsługę drukarki. Model ten wyposażony jest w łączność bezprzewodową WiFi. Dzięki niej można połączyć się bezpośrednio z urządzeniem lub dodać drukarkę do naszej sieci domowej. Łączność bezprzewodowa daje też dostęp do rozwiązań chmurowych Canon Cloud Link. Do obsługi drukarki Canon dodał swoje niezawodne narzędzia: aplikacje Canon PRINT, Easy-PhotoPrint Editor, PosterArtist oraz Creative Park.

Canon PIXMA G3470

Drukarka jest też dość szybka jak na zastosowania domowe — drukuje 11 stron na minutę w czerni oraz 6 stron na minutę w kolorze. Obsługa wspomnianego wcześniej systemu MegaTank znacznie optymalizuje koszty wydruku. W oficjalnym sklepie koszt butelki z atramentem to 54,49 zł w przypadku czarnego atramentu i zaledwie 37,99 zł w przypadku kolorowych. Pozwoli to na druk 6000 stron w czerni lub 7700 w kolorze.

Szczegółowe informacje o tym modelu dostępne są na stronie Canon oraz w naszej recenzji.

Canon MAXIFY GX4040 najlepsza w biurze

Canon MAXIFY GX4040 to jeden z wielu modeli firmy, stworzony z myślą o małych biurach i firmach. Jej budowa podkreśla zastosowanie. Drukarka jest wyposażona w skaner z ADF (automatycznym podajnikiem papieru). Potrafi łączyć się za pośrednictwem USB lub LAN oraz bezprzewodowo za pośrednictwem WiFi. Posiada też duplex, dzięki czemu jest w stanie automatycznie drukować po obu stronach kartki.

Canon Maxify GX4040
Canon Maxify GX4040 to model pośrodku oferty. Ma jednak wszystko co potrzeba, do udanej pracy

To sprzęt, który ma za zadanie być łatwy w obsłudze, ekonomiczny oraz zapewniać długą pracę bez ingerencji użytkownika. Tu również wykorzystano system atramentu MegaTank. Dodatkowo drukarka posiada dwa podajniki papieru  tacę tylną na 100 arkuszy zwykłego papieru lub na papier o wysokiej gramaturze oraz kasetę na 250 arkuszy papieru o standardowej gramaturze.

Canon Maxify GX4040
Wyświetlacz jest czytelny nawet w ostrym słońcu

W przypadku tego modelu Canon również udostępnia dodatkowe oprogramowanie jak Canon PRINT,  Canon Creative Park lub Canon Easy Photo Print Editor. Model ten umożliwia stosowanie atramentów w butelkach o zwiększonej pojemności.

Pozwala to na wydrukowanie aż 6000 czarno-białych stron (w trybie ekonomicznym nawet 9000) lub 14000 stron w kolorze (21000 w trybie ekonomicznym). Ceny zarówno czarnych, jak i kolorowych atramentów można sprawdzić w strefie Canon na Ceneo.pl. Koszt eksploatacji w modelach MAXIFY jest mniejszy nawet o 90% względem konkurencji – można to obliczyć w kalkulatorze.

Canon Maxify GX4040

Cena drukarki w oficjalnym sklepie Canon wynosi 2229,99 zł. Więcej informacji na stronie Canon MAXIFY GX4040. Zachęcamy do przeczytania również naszego artykułu o Canon MAXIFY GX4040.

Canon PIXMA G640 najlepsza w fotografii

Canon PIXMA G640 to model stworzony z myślą o wydrukach w fotograficznej jakości. Tak samo jak dwa poprzednie modele również i ten oferuje system atramentów MegaTank. W przypadku tego modelu zdecydowano o dołożeniu dwóch dodatkowych pojemników z kolorem szarym oraz czerwonym. Szary atrament znacznie poprawia jakość materiałów monochromatycznych. Atrament koloru czerwonego nadaje głębi materiałom kolorowym. Model ten wyróżnia się możliwością druku bez ramki, czyli zadrukowując całą powierzchnię papieru.

Canon PIXMA G640

PIXMA G640 łączy się z urządzeniami za pośrednictwem USB lub bezprzewodowo dzięki WiFi. Dodatkowo urządzenie zostało też wyposażone w skaner. Do obsługi dodano także wspomniane aplikacje i usługi jak Canon PRINT, PIXMA Cloud Link, Creative Park, PosterArtist czy Canon Easy-PhotoPrint Editor.

Canon PIXMA G640

Ceny drukarki i butelek z atramentem w sześciu kolorach można sprawdzić w strefie Canon na Ceneo.pl. Więcej informacji znajduje się na stronie Canon PIXMA G640. Zachęcamy do przeczytania również naszego artykułu o Canon PIXMA G640.