Trwa wielkie święto miłośników AppleWWDC 2023. Dziennikarze, fani, konsumenci, a i pewnie konkurencja zebrała się na żywo w Menlo Park w Kalifornii, gdzie zobaczymy najnowsze, mobilne portfolio producenta. W tym wpisie zajmiemy się dwoma nowościami — Apple Watch 9 oraz Apple Watch Ultra 2.

Spodziewamy się jednak znacznie więcej w tym modelu Apple Ultra 2. Nowej serii iPhone’ów 15 – które będą naprawdę zróżnicowane pod względem technicznym. Co więcej, przygotowujemy się na premierę nowych systemów – watchOS, iPadOS, iOS oraz prawdopodobnie TV OS.

//dzisiaj na dailyweb

Apple Watch 9 znacznie szybszy i z lepszym wyświetlaczem

Tak jak się spotykaliśmy, nowy Apple Watch 9 pracuje pod kontrolą całkiem nowego procesora Apple A9. To jednostka, która ma 60% szybszy CPU oraz 30% szybszy GPU w porównaniu do poprzednika. To oczywiście nie jest zaskoczeniem, poprzednia jednostka opierała się na modelu z Apple Watch 6.

Apple Watch 9

Nowy chip z obsługą technologii ultraband to również dużo większa precyzja podczas odnajdywania urządzenia. Znacznie polepszono też ekran zegarka, ma on taką samą formę jak poprzednik (zegarek się nie zmienił pod względem wyglądu), ale jest znacznie jaśniejszy. Teraz cechuje się on jasnością aż 2000 nitów. Dodatkowo w ciemnych miejscach może się automatycznie zmniejszyć do zaledwie jednego nita! Oznacza to znaczną oszczędność baterii.

 

Ulepszono również baterię. Teraz jest ona w stanie wytrzymać do nawet 18 godzin pracy. Co więcej, Siri jest w stanie odpowiedzieć na nowe pytania odnośnie do naszych postępów fitnesowych oraz zdrowia. Możemy dla przykładu zapytać o średnią wagę. Zaskakującym jest fakt, że Apple aż o 25% lepiej radzi sobie ze słuchaniem naszych poleceń.

Apple Watch 9

Dużo nowości zobaczymy wraz z wprowadzeniem nowego systemu watchOS 10. Zdradzono jednak kilka ciekawostek, jak dzielenie się kontaktami oraz obsługą całkiem nowych gestów — poruszanie palcem skazującym można inicjować połączenia. Inny gest może włączyć drzemkę w budziku.

Paski Apple Watch, Apple Watch Nike i Apple Watch Hermès będzie można zamówić już dzisiaj na stronie apple.com/pl/store i w aplikacji Apple Store, a w sklepach pojawią się w piątek, 22 września.
watchOS 10 będzie dostępny dla Apple Watch Series 4 i nowszych modeli w poniedziałek, 18 września, i wymaga iPhone’a XS lub nowszego modelu z systemem iOS 17. Nie wszystkie funkcje są dostępne na wszystkich urządzeniach i we wszystkich regionach.

Wraz z zakupem Apple Watch Series 9, Apple Watch SE, Apple Watch Ultra 2 lub nowego Apple Watch Series 4 bądź nowszego modelu klienci otrzymują trzy miesiące subskrypcji Apple Fitness+.

Cena i dostępność

Klienci w Australii, Francji, Indiach, Japonii, Kanadzie, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także w ponad 40 innych krajach i regionach mogą zamówić Apple Watch Series 9 i Apple Watch SE już dziś, a w sklepach urządzenia pojawią się w piątek, 22 września. Cena Apple Watch 9 wynosić będzie 2249 zł. Apple Watch SE to koszt 1299 zł.

Więcej informacji na stronie Apple Watch 9.