Premiera zegarków Galaxy Watch 6 i Watch 6 Classic odbędzie się w ostatnim tygodniu lipca, ale wygląd, specyfikacja techniczna oraz ceny urządzeń nie są już tajemnicą. Oto wszystko, czego udało nam się dowiedzieć na temat jednego z najbardziej rozchwytywanych modeli w segmencie.

Patrząc na rendery, które można potraktować niemal jak oficjalne, Galaxy Watch 6 będą cechować węższe ramki (zredukowane do 30%) i większe ekrany (większe o 20%). W temacie kolorów, które nie powinny różnić się w zależności od rynku, możemy liczyć na grafit, złoto, srebro. Możemy też spotkać inne warianty, natomiast mogą być one zarezerwowane dla wybranych konfiguracji lub krajów. Dobrze, ale co z cenami, wydajnością i specyfikacją techniczną. Jak wyglądają zegarki i tak najlepiej obrazują ilustracje załączone do wpisu.

Galaxy Watch 6

Ceny Galaxy Watch 6 i Galaxy Watch 6 Classic

Zacznijmy nietypowo, od cen. Kwoty dotyczą rynku francuskiego, gdzie VAT jest niższy niż u nas, natomiast różnice nie powinny być mocno widoczne. Za Galaxy Watch 6 w grafitowej lub kremowej opcji 40 mm zapłacimy 319,99 euro. Jeśli brak modelu to dla nas problem, opcja z 4G będzie nas kosztować 369,99 euro. Za zegarek w wariancie 44 mm zapłacimy 349,99 euro lub 399,99 euro, a cena jest zależna od tego, czy potrzebujemy modemu 4G.

Weźmy na tapet Galaxy Watch 6 Classic. W rozmiarze 43 mm (czarny i srebrny) będzie on kosztował 419,99 euro lub 469,99 euro (z modemem 4G). Za największy zegarek o rozmiarze 47 mm, mający zadebiutować także w opcji czarnej i srebrnej, będzie trzeba zapłacić 449,99 euro lub 499,99 euro (z modemem 4G).

Galaxy Watch 6

Bateria, procesor i pamięć

Najnowsze, choć w dalszym ciągu nieoficjalne informacje, sugerują nam, że zegarki zaoferują aż 20% dłuższy czas pracy na akumulatorze. Skoro jesteśmy przy kwestii energii, warto określić pojemności baterii. Liczby przedstawiają się następująco:

Samsung Galaxy Watch 6

  • 40 mm – 300 mAh
  • 44 mm – 425 mAh

Samsung Galaxy Watch 6 Classic

  • 43 mm – 300 mAh
  • 47 mm – 425 mAh

Urządzenia ma zasilać autorski układ Samsunga – Exynos w930 wykonany w 5 nm litografii, który będzie wspierany 2 GB RAM. To o pół gigabajta więcej niż w przypadku poprzednika. Jeśli chodzi o pamięć na dane, spodziewamy się obecności 16 GB. W mojej ocenie jest to wartość wystarczająca. Teraz pozostaje nam już tylko czekać na oficjalne potwierdzenie terminu premiery. Zegarki zadebiutują w Korei wraz ze smartfonami Samsung Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Flip 5 Fold oraz tabletem Galaxy Tab S9.

Samsung rozszerza program samodzielnej naprawy na Europę. Polacy również naprawią swój sprzęt