W portfolio produktowym Motoroli niebawem pojawi się nowy składany smartfon. Wygląda jednak na to, że nie będzie to jedno urządzenie, lecz dwa. Do tegorocznego składaka dołączy tańsza wersja – Motorola razr lite 2023.

Pamiętam, że kiedy na rynku pojawiły się pierwsze składane smartfony, potencjalni klienci narzekali na ich wysokie ceny. Do dziś, zakup urządzenia z tego segmentu nie jest tani, choć coś w tej materii zaczęło się zmieniać. Przede wszystkim, tak zwane składane telefony z klapką możemy już nabyć w cenie regularnych flagowców, co już samo w sobie jest wyjątkowo atrakcyjne. Teraz pora na debiuty niedrogiego sprzętu. Pierwszeństwo na tym polu będzie należeć do Motoroli.

Motorola razr lite 2023
fot. My Smart Price

Motorola razr lite 2023 na renderach. Tanio nie oznacza nieatrakcyjnie

W tym roku Motorola wprowadzi na rynek najpewniej aż dwa smartfony ze składanymi wyświetlaczami. Pierwszy to – Motorola razr Plus 2023 i jak można się domyślić, będzie to sztandarowiec. Osoby o skromniejszym budżecie nie zostaną jednak pominięte w planach producenta. Jeśli nieoficjalne informacje potwierdzą się, do mocniejszego brata dołączy Motorola razr lite 2023. Tak się składa, że w sieci pojawiły się rendery pokazujące, jak wygląda urządzenie.

Przyglądając się konstrukcji, możemy, zaobserwować dość szerokie (w porównaniu do produktów konkurencji) ramki oraz niewielki ekran zewnętrzny. Rozmiar dodatkowego wyświetlacza, który w założeniach ma być mniejszy od tego zastosowanego w wersji Plus, to tylko część oszczędności. Całkiem prawdopodobne jest to, że producent zaoszczędzi także na modułach fotograficznych, modułach łączności, a także procesorze. Nie powinno nas to szczególnie martwić. Dzisiejsze średniopółkowe jednostki obliczeniowe, a także sensory aparatów montowane w średniakach (również tych tańszych) sprawdzają się świetnie.

Premiera urządzeń planowana jest na pierwszy dzień czerwca, natomiast nie wiemy, czy będzie to globalny debiut, czy lokalne wydarzenie w Chinach. Gorąco kibicuję Motoroli, gdyż wysokie ceny najzwyczajniej w świecie skutecznie blokują popularyzację smartfonów ze składanymi ekranami. Motorola razr lite 2023 ma szansę stać się pierwszym tanim składakiem. Oczywiście nie słowo „tani” należy wziąć w cudzysłowie, gdyż obstawiam, że cena w dalszym ciągu będzie wynosić kilka tysięcy złotych.

GG konkurencją dla BLIK-a. Serio