GG to wręcz kultowy komunikator, na którym wychowały się pokolenia wczesnych lat 2000. Ikona i prekursor dyskusji online powraca w nowej odsłonie i powalczy… z BLIK-iem.

Firma ogłasza rozpoczęcie testów nad funkcją płatności. Dosyć sprytny zabieg, biorąc pod uwagę, że najpierw warto pobrać aplikację, aby móc nią płacić. Czyżby platforma chciała nieśmiało powalczyć o naszą uwagę i trafić w sentymentalne nuty?

GG

GG walczy o reaktywację

Komunikator GG (dawne Gadu-Gadu) to hit lat 2000 i całkowicie polski wynalazek, który podbił serca niemal wszystkich Polaków. Wykorzystywany był głównie do rozmów ze znajomymi (z klasy, taki wiek), głębokich opisów statusów na czacie i pierwszych przełomowych form komunikacji za pomocą śmiesznych emotek. Dzisiaj to już żaden fenomen, bo Gadu-Gadu nie zawierało nic, czego obecnie nie miałby Messenger czy WhatsApp (prócz opisów). W raporcie GG – 20 lat później ankietowani odpowiedzieli, że główne powody, dla których nadal wykorzystują ten komunikator to m.in: polskie pochodzenie aplikacji, sentyment i miłe wspomnienia, możliwość poznawania nowych ludzi, prostota oraz prywatność. Co więcej, spotkałam się z firmami, które jako głównej formy komunikacji wewnętrznej używają tylko Gadu-Gadu.

Zapłać przez aplikację

Koniec żartów i GG wraca na salony z rozmachem. Oprócz solidnego rebrandingu związanego ze zmianą oficjalnej nazwy na GG, dochodzi kolejna rewolucyjna nowość w postaci płatności przez aplikację. W marcu ogłoszono, że Gadu-Gadu szuka nowych inwestorów i każdy z nas może zostać akcjonariuszem marki swojego dzieciństwa/czasów młodości. Akcja przyniosła naprawdę pozytywny skutek, gdyż udało się zebrać ponad 600 zainteresowanych i zebrać ponad 3 miliony złotych na rozwój.

Obecny właściciel kultowego komunikatora to firma Finetcom, która specjalizuje się w technologii finansowej. Zapowiadana nowość ma pojawić się w 2024 roku i nosić nazwę GGwallet. Wirtualny portfel ma działać na podobnej zasadzie, co BLIK i umożliwić nam sprawniejsze gospodarowanie naszymi środkami online.

Pojawiają się już krytyczne głosy ekspertów, którzy biją na alarm pod kątem cyberbezpieczeństwa. Kontrowersyjna funkcja Poznaj nowych znajomych sprawia, że możemy pisać z zupełnie przypadkowymi osobami. A co za tym idzie, sami wystawiamy się na próby względem bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeń z portfelem online. Wierzę jednak, że do tej pory firma rozwinie już zaawansowane metody ochrony swoich użytkowników. Pozostanie tylko intensywnie testować i obserwować dalsze kroki rozwoju kultowego słoneczka.

Statusy z Gadu-Gadu powracają… na Instagramie! Boomerzy się ucieszą