Motorola niebawem pokaże w Chinach swój najnowszy smartfon. Nie byłoby to niczym szczególnym, gdyby nie fakt, że moto X50 Ultra będzie modelem naszpikowanym po brzegi funkcjami AI. Firma może planować rywalizację z Samsungiem.

Choć każdy z producentów urządzeń mobilnych oferuje pewne funkcje oparte na działaniu sztucznej inteligencji, o tyle każdy robi to inaczej. Google Pixel świetnie radzi sobie z dopasowaniem zdjęć, podczas gdy Samsungi Galaxy S24 Ultra potrafią ułatwić nam komunikację w innym języku czy kontekstowe wyszukiwanie informacji.

//dzisiaj na dailyweb

Każdy próbuje zgarnąć dla siebie część rynku i nie powinno nikogo dziwić to, że do gry dołączy też Motorola. Firma chce pokazać nowy smartfon moto X50 Ultra, który w motywach formuły F1 przedstawia się jako telefon AI.

Motorola moto X50 Ultra to rywal Galaxy S24 Ultra w świecie AI

moto X50 Ultra

Tak naprawdę mamy do czynienia z delikatną zapowiedzią na serwisie społecznościowym Weibo. Poznaliśmy tam nazwę urządzenia oraz mogliśmy zapoznać się z krótkim materiałem promującym, który wykorzystuje motyw F1. Z informacji wynika, że ma to być pierwszy w ofercie producenta telefon AI. Takim mianem Samsung określa Galaxy S24, więc logiczne jest to, że mamy do czynienia z bezpośrednim konkurentem.

Fakt, że moto X50 Ultra będzie przeznaczony na rynek Chiński nie oznacza, że nie zobaczmy go w Europie, a nawet Polsce. Przeciwnie – zobaczymy, natomiast nazwa zostanie zmieniona. To naturalna kolej rzeczy, z którą w przypadku Motoroli mieliśmy często do czynienia.

moto X50 Ultra

Wizualnie nie wiemy zbyt wiele, jednakże, jeśli przyjrzymy się udostępnionym materiałom, zobaczymy na nich plecki smartfonu z dużym modułem fotograficznym, gładko wysuwającym się z obudowy. Materiał wygląda jak skóra, ale najpewniej jest to imitacja skóry, co w smartfonach nie jest często spotykanym zabiegiem.

Teraz pozostaje jeszcze pytanie o to, jak zaawansowane będzie rzeczone AI i jak mocno wpłynie na możliwości urządzenia. Sama obecność sztucznej inteligencji mówi nam tyle, co nic. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje.