Specyfikacja techniczna oraz wygląd nadchodzącego smartfonu Motorola moto g54 trafiły do sieci. Sprzęt otrzyma nowy ekran, głośniki stereo, a konstrukcję ma cechować odporność na zachlapanie.

Pierwsza Motorola moto g została zaprezentowana w listopadzie 2013 roku. Prywatnie korzystałem z pierwszych dwóch generacji niedrogich smartfonów, a każda kolejna generacja trafiała do mnie na testy. Dziś moto g jest typowo budżetową linią, która zapewnia stonowaną specyfikację, estetyczny, choć nieprzesadzony wygląd oraz cenę, która sprawia, że sprzęt jest na wyciągnięcie ręki przeciętnego Kowalskiego.

//dzisiaj na dailyweb

Motorola moto g oferowała 4,5-calowy ekran LCD 720p z 329 PPI, chip Qualcomm Snapdragon 400 z GPU Adreno oraz 1 GB RAM. Sprzęt startował z Androidem 4.4 i zapewniał dostęp do technologii, takich jak WiFi, Bluetooth 4.0, GPS, Radio FM oraz 3 G. Jak zatem prezentuje się najnowsza generacja, która niebawem trafi na półki sklepowe?

Motorola moto g54: wszystko, co musisz o niej wiedzieć

moto g54

Wygląd smartfonu idealnie określają dostarczone we wpisie rendery. Wynika z nich, że zmian jest niewiele, ale pamiętajmy o tym, że drobne usprawnienia to dobry kierunek w przypadku produktów, które już na starcie są bardziej niż wystarczające. Tym, co natomiast jest warte uwagi, jest wyświetlacz. W moto g53 znajdował się LCD o rozdzielczości HD, natomiast w moto g54 ma pojawić się 6,5-calowy panel o rozdzielczości FHD i odświeżaniu obrazu z częstotliwością 120 Hz. To niewielki, ale szalenie potrzebny upgrade.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Procesor jest tajemnicą, natomiast wiadomo, że Motorola moto g54 otrzyma 8 GB RAM i do 256 GB pamięci na dane. Użytkownik będzie mógł rozszerzyć tę ostatnią za pomocą karty microSD. Akumulator o pojemności 5000 mAh naładujemy z mocą 15 W lub 18 W. Brak indukcji nie jest zaskoczeniem w tej klasie cenowej. Mamy za to obsługę 5G, skaner linii papilarnych w przycisku zasilania oraz obudowę odporną na zachlapanie. Wspomina się także o głośnikach stereo, co niezwykle mnie cieszy.

Apple iPhone 15 z datą premiery – zapiszcie ją w kalendarzu

Cena ma wynosić 199 euro, co w bezpośrednim przeliczeniu daje nam 885 zł. Czy zatem producent zatrzyma się w naszym kraju na 899 zł? Wątpię i typuję, że Motorola wyceluje nieco wyżej. Nie powinny być to jednak ogromne różnice.