Już w 2023 roku na rynku growym zadebiutuje nowy tytuł – Minecraft Legends. Nadchodząca produkcja osadzona w dobrze znanym uniwersum zabierze nas w świat angażujących walk realizowanych w czasie rzeczywistym. Naszym zadaniem będzie obrona przed nacierającym z mrocznej części krainy najeźdźcą.

Minecraft Legends trafi na platformę PC oraz konsole. Oznacza to, że strategiczna gra akcji, której debiut planowany jest na 2023 rok, zagości zarówno na komputerach, Xbox One, Xbox Series X oraz X, jak i na PS5 i Nintendo Switch. Być może, produkcji zakosztują także użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą Androida i iOS.

Minecraft Legends w formule dynamicznej strategii

Jakkolwiek nietypowo to zabrzmi, już w 2023 roku gracze otrzymają szansę obrony Overworld przed świniami. Skorumpowanie Nether zagraża bowiem spokojnej krainie, której mieszkańcy będą zmuszeni do walki. W celu zablokowania ofensywy gracz będzie mógł skorzystać z szeregu rozbudowanych „narzędzi” walki, takich jak sojusze, potyczki czy działania kooperacyjne. Nie zabraknie też elementu eksploracji.

Minecraft Legends

Twórcy udostępnili zwiastun, który w dużej mierze pokazuje nam, z czym zetkniemy się w Minecraft Legends. Pierwsze co przychodzi na myśl po zapoznaniu się z teaserem, to podobieństwo do Władcy Pierścieni, bowiem tutaj również będzie miała miejsce walka dobra ze złem. Oczywiście, oprawa graficzna zostanie utrzymana w charakterystycznym „klockowym” klimacie, za który miliony graczy pokochało uniwersum.

Co ważne, twórcy udostępnią graczom zarówno tryb pojedynczego gracza, czyli kampanię, jak i możliwość zabawy wieloosobowej w formule online. Za opracowanie swoistej hybrydy strategii i akcji będzie odpowiadać Mojang oraz Blackbird Interactive.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Jeśli nie chcecie, aby ominęły Was istotne informacje prosto od twórców Minecraft Legends, możecie zapiać się do newslettera. Wystarczy odwiedzić dedykowaną stronę Mojang.