Nowa, darmowa gra MMO - Władca Pierścieni od Amazon!

Nowa, darmowa gra MMO – Władca Pierścieni od Amazon!

Opublikowano 11.07.2019 9:12 Aktualizacja: 11.07.2019 9:13 -


Na tę wiadomość czekały rzesze fanów Władcy Pierścieni na całym świecie. Amazon Game Studios ogłosiło właśnie, że tworzy nową grę MMORPG osadzoną właśnie w świecie Władcy Pierścieni.

Lord of the Rings MMORPG będzie grą typu free-to-play. Fabuła I sama rozgywka będzie oparta o oryginalne książki Tolkiena, a nie będzie bazowała na filmowej trylogii Petera Jacksona. Amazon przy tworzeniu gry współpracuje z Leylou Technologies i Middle-Earth Enterprises.

Gra zostanie wydana na komputery stacjonarne, a także na konsole. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku projekt Władca Pierścieni w formie gry został ogłoszony przez Athlon Games i jest to właśnie ten sam projekt, który dzisiaj zapowiada Amazon, a Athlon Games to jedna ze spółek zależnych Leylou. Cała idea zatem nie jest przypadkowa i ma głębsze przygotowanie.

W ekipie przygotowującej grę znaleźli się weterani gatunku, deweloperzy odpowiedzialni za m.in. Everquest, Destiny, World of Warcraft, Planetside i inne. Dokładnie ten sam zespół przygotowuje równolegle inną premierę Amazon – New World.

„Śródziemie Tolkiena jest jednym z najbogatszych fikcyjnych światów w historii i daje naszemu zespołowi doświadczonych twórców MMO ogromną szansę na rozgrywkę i jej tworzenie”.

Tak projekt opisuje wiceprezes Amazon Game Studios, Christoph Hartmann. Najwidoczniej cały świat Władcy Pierścieni spodobał się Amazonowi podczas tworzenia serialu Władca Pierścieni przez Amazon Prime. Fabuła serialu osadzona będzie w czasie przed wydarzeniami z trylogii filmowej. Amazon jednak zaznaczył od razu, że serial i gra nie będzie w żaden sposób powiazane.

Na razie brak jest informacji na temat daty premiery nowej gry.

Wieści z Rozładowani.pl