Jak szaleć to szaleć – Minecraft z rekordem oglądalności na YouTube.

Szaleństwo związane z Minecraft nie przemija, a ja mam wrażenie, że już kolejne pokolenie ogrywa tę pozycję. Jeszcze większą popularnością cieszą się streamingi z rozgrywki, których pełno nie tylko na YouTube. Serwis Youtube poinformował właśnie, że filmy dotyczące Minecraft zostały obejrzane na tej platformie już… bilion razy.

Liczba taka robi olbrzymie wrażenie, dlatego z tej okazji przygotowano specjalny film osadzony w świecie Minecraft. Jednak to nie wszystko, bo świętowanie tak okrągłej liczby okraszone jest też specjalnym hashtagiem #MinecraftMuseum, za pomocą którego najpopularniejsi twórcy internetowi oznaczają swoje największe osiągnięcia w grze.

R E K L A M A

Minecraft obejrzany już bilion razy na YouTube

Również na YouTube przygotowano „YouTube Creator Skin Pack”. Paczka składa się ze specjalnych awatarów z wizerunkiem twórców Minecraft z YouTube’a. Skórki sa dostępne oczywiście za darmo i można je pobierać przez okrągły rok w Minecraft Marketplace.

Twórcy gier są niezwykle ważną częścią społeczności YouTube. Twórcy na całym świecie tworzą własne atrakcyjne treści z Minecraftem. Uwielbiamy pokolenie budowniczych stworzonych przez Minecraft i YouTube i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej.

-powiedziała Susan Wojcicki, CEO, YouTube.

Całą karierę zawodową jestem związany z branżą gier i to niesamowite obserwować, jak wzrosła popularność Minecrafta od czasu pojawienia się tej gry na rynku.

-powiedział Ryan Wyatt, Global Head of Gaming, YouTube.

Minecraft to jedna z najlepiej sprzedających się gier na całym świecie. Według statystyk ponad 140 milionów unikalnych graczy miesięcznie odpala pozycję. Na czym polega? Jeśli jakimś cudem nie zmierzyliście się z grą to w skrócie jest to układanie… klocków. Oczywiście to uproszczenie, a przygody w grze to inna sprawa. Co chwilę pojawiają się nowe paczki aktualizacyjne, a sklep Minecraft Marketplace stale się rozrasta. Uniwersum Minecrafta to również książki, komiksy i figurki, które cieszą graczy na całym świecie.

Sam miałem etap ostrego wkręcenia w Minecraft i co jakiś czas do niego wracam. Co ciekawe, za każdym razem odkrywam grę na nowo – a to za sprawą aktualizacji, które pojawiają się „pod moją nieobecność”, a to za sprawą świeżego podejścia do przygody. Polecam spróbować!