Luupedeck przejęty przez Logitech. Jedna z dwóch największych firm tworząca konsole, będzie kolejnym kąskiem, po marce mikrofonów Blue, który przybliży firmę do panowania nad rynkiem.

Ostatnio wspominaliśmy o współpracy Logitech z iFixit w celu poprawy jakości swoich produktów, które mają być łatwe do naprawy a dzięki temu bardziej ekologiczne. Teraz firma przejmuje kolejną firmę. Kolejną, bo niejedyne przejęcie, którego podjął się Logitech — w 2016 roku kupiono firmę Saitek zajmującą się kontrolerami do gier, w 2017 Astro, które produkowały headsety dla graczy i mniejsze akcesoria a w 2018 roku firmę Blue, która świetnie radziła sobie na rynku zaawansowanych mikrofonów dla podcasasterów. Trzeba też koniecznie wspomnieć o tym, że od 2019 roku Logitech jest w posiadaniu Streamlabs, które przoduje na rynku oprogramowania do streamowania.

//dzisiaj na dailyweb

Loupedeck w dobrych rękach Logitech

Loupedeck to firma założona w Helsinkach w 2016 roku, która zasłynęła dzięki konsoli dla grafików, która ułatwiała posługiwanie się skrótami, kontrolkami i suwakami w programach graficznych. To naprawdę zmyślne narzędzie dla profesjonalistów. Pewnie dlatego pierwsza konsola, która pojawiła się jako kampania na Indiegogo i osiągnęła sukces. Z planowanych 85,000 dolarów zebrano ponad 410,000 dolarów. Loupedeck miał nie tylko świetny projekt, ale również uznanych projektanów jak Heikki Kangasmaa, pracownika Nokii i Microsoftu, który odpowiadał za design najpopularniejszych modeli Nokia Lumia.

Loupedeck

Po wypuszczeniu ich pierwszej konsoli było jasne, że staną się liderem na rynku profesjonalnych urządzeń. Nie było wiele firm, które mogły konkurować z Loupedeck. Owszem są dzisiaj takie firmy jak TourBox czy Xencelabs, a nawet urządzenia od Yamahy, czy BlackMagic. Nikt jednak nie łączy tak zaawansowanej formy z lekkością obsługi. Nikt poza Stream Deckiem.

Stream Deck za 60 zł. To jest możliwe! Pokażę Wam, jak to zrobić

Największym konkurentem okazuje się firma, która ma dużo wspólnego ze sprzętem dla graczy i streamerów. Stream Deck od Elgato, to urządzenie, którym niewątpliwie inspirował się Loupedeck, projektując modele Live oraz Live S, przeznaczone również z myślą o graczach.

Loupedeck

Tu zatacza się koło nad całą sprawą. Logitech, który buduje renomę firmy mocno wspierającej swoimi produktami graczy i streamerów. Przejmuje Loupedeck — firmę, która trafia do różnorodnej grupy osób i profesji. Logitech dzięki przejęciu Loupedeck ma zamiar dać firmie dostęp do swojej wiedzy oraz umożliwić jeszcze większą integrację z produktami Logitech, oraz Streamlabs. Mogą to być, jak zaznaczono w notce prasowej nowe presety i ustawienia, które gotowe będą do pracy już po wyjęciu konsoli z pudełka.

Loupedeck

Dodatkowo Loupedeck jest dosyć drogą firmą, mariaż z Logitech może jej pomóc obniżyć ceny a mimo to zachować lub nawet ulepszyć jakość oferowanych produktów.