Bezprzewodowy zestaw od Logitech – Slim Combo Mk470 trafił niedawno w moje ręce. Tym samym przesiadłam się ze sprzętu z jabłkiem na klawiaturę i myszkę do zadań specjalnych. Zapraszam na recenzję różowego zestawu do pracy zdalnej i życia niczym influencer.

Zestaw od Logitech z pewnością przykuwa spojrzenie i wyróżnia się swoim minimalistycznym designem. Bezprzewodowa myszka i klawiatura to absolutny niezbędnik w pracy każdego, kto na co dzień pracuje w trybie biurowym. Komplet dostępny jest w trzech kolorach: różowy, złamana biel i grafit.

zestaw myszka i klawiatura, myszka bezprzewodowa, klawiatura bezprzewodowa

Klawiatura i myszka bezprzewodowa Slim Combo Mk470

Bezprzewodowy zestaw od Logitech zdecydowanie łączy w sobie funkcjonalność z minimalizmem. Niezwykle prosta i lekka konstrukcja, a do tego zaskakujące proste łączenie się z komputerem. W górnej belce klawiatury ukryte jest USB, które należy podłączyć do laptopa. Na szczęście Logitech zadbał o baterie dołączone do zestawu, zatem po sparowaniu sprzętu idzie z górki.

Slim Combo Mk470

Ergonomia i wygoda

Wbrew niektórym opiniom, myszka i klawiatura Slim Combo Mk470 naprawdę sprzyjają ergonomicznej pracy. Dłoń całkiem dobrze przylega do myszki, chociaż zdecydowanie trzeba się do niej przyzwyczaić. Początki są trudniejsze ze względu na poczucie przesuwania myszki w opóźnionym tempie, ale po jakimś czasie przestanie być to zauważalne. W środku myszki znajdują się baterie i wejście USB.

Slim Combo Mk470

Klawiatura ma za to całkiem ciekawą konstrukcję – zdejmowana górna belka skrywa w sobie miejsce na baterie i dokładnie to samo wejście USB, które później wkłada się do myszki, aby połączyć z komputerem cały zestaw. Klawiatura jest względnie płaska i cicha, czasem brakowało mi zdecydowanie regulowanej wysokości dla większego komfortu pisania. Za wielki plus uznaję za to antypoślizgowe naklejki na spodzie, które naprawdę mocno zabezpieczają klawiaturę. 

Slim Combo Mk470

Slim Combo Mk470

Nie takie małe rozmiary

To dosyć subiektywna wada, natomiast klawiatura mogłaby być zdecydowanie mniejszych rozmiarów. Przy częstym podróżowaniu i pakowaniu za każdym razem myszki i klawiatury Slim Combo Mk470, zaczyna być to nieco uciążliwe. Rekompensuje to lekka waga zestawu, która faktycznie nie dokłada nam ciężaru przy przenoszeniu ze sobą wszędzie sprzętu. Przy różowym kolorze ponadto dosyć trudno utrzymać klawiaturę w czystości i warto ją regularnie przecierać z kurzu (na kolorze mocniej to widać).

Dla kogo będzie idealny zestaw Slim Combo Mk470 od Logitech?

Na 100% miłośnicy Windowsa pokochają ten zestaw bezprzewodowy, który został stworzony z myślą o tym systemie. Sprawdzi się zarówno w zaciszu domowego biura, jak i w open space pełnego innych współpracowników, dzięki bardzo cichej pracy. Zestaw jest względnie lekki i zmieści się nawet na wąskim biurku. Do tego bogata kolorystyka sprzętu sprawi, że aż prosi się o idealne zdjęcie rodem z Instagrama. Z pewnością właśnie taki był cel różowej serii, która trzeba przyznać, ma w sobie pewien urok.

Parametry techniczne Slim Combo Mk470

Wymiary myszka (wys. x szer. x głęb.) 107 x 59 x 26,5 mm
Wymiary klawiatura (wys. x szer. x głęb.) 143,9 x 373,5 x 21,3 mm
Masa myszka 100 g
Masa klawiatura 558 g
Technologia czujnika
optyczne śledzenie ruchu o wysokiej precyzji
Klawisze numeryczne Tak
Wymagania systemowe Windows
Klawiatura baterie 2 x AAA
Mysz baterie 1 x AA

Recenzja Logitech Zone Vibe 100: stylowe i funkcjonalne słuchawki