Ślinie się do ekranu, jak piesek przed mięsnym. LEGO Icons Automat do gry Pac-Man to kolejny zestaw w ostatnich tygodniach, który robi niesamowite wrażenie. Niedługo będzie w sprzedaży.

Ostatnio Gustaw zaprezentował Wam nowy zestaw LEGO Jaskinia Batmana w ramce z Burtonowskiego filmu Powrót Batmana (który na marginesie wraca do kin po ponad 30 latach). Marcin przedstawił swoje TOP 5 zestawów LEGO dla nerdów. Ja zachwycałem się fanowskim zestawem LEGO, którego bohaterem jest ukochany Papcio Chmiel. LEGO prezentuje właśnie kolejny spektakularny zestaw, tym razem reprezentuje on linię LEGO Icons. Jeśli jesteście dorosłymi fanami LEGO (AFOL, Adult Fan Ff LEGO) lub jeśli lubicie je układać razem z dziećmi, to macie niesamowitego farta. Ten rok jest rewelacyjny pod względem ilości, jakości i fantazji nowych zestawów!

LEGO Icons Automat do gry Pac-Man

LEGO Icons Automat do gry Pac-Man

LEGO Icons to jedne z najbardziej wymagających zestawów. Ogrom detali, liczba części, oraz konstrukcja tych zestawów są wręcz majestatyczne. To właśnie w skład tej linii wchodziły największe (pod względem rozmiarów i liczby części). To właśnie ta seria prezentuje imponujące konstrukcje, jak LEGO Wieża Eiffla czy LEGO Titanic.

Teraz dołącza do nich zestaw LEGO Icons Automat do gry Pac-Man, który obrazuje złotą erę fliperów i automatów oraz jeden z najbardziej kultowych tytułów, pośród gier tamtych czasów.

Automat do gry Pac-Man przeznaczony jest dla miłośników LEGO, którzy ukończyli 18 lat. Składa się bowiem z aż 2651 elementów. Rozmiar zestawu po złożeniu to 32 cm wysokości, 25 cm szerokości oraz 17 cm głębokości.

LEGO Icons Automat do gry Pac-Man

Pac-Man to bezdyskusyjnie jedna z najlepszych gier na automaty wszech czasów. Tōru Iwatani, który zaprojektował ją w 1979 roku, miał jeden cel: stworzyć grę, która będzie odpowiednia dla każdego.

To klasyczna zręcznościówka. Pac-Man musi pokonać labirynt, pochłaniając po drodze białe kulki, owoce i większe kulki umożliwiające zjadanie duszków w czterech kolorach – albo Ty zjesz je, albo one dopadną Ciebie! Ukończenie planszy jest równie satysfakcjonujące jak samo słuchanie dźwięków w grze.Pac-Man cieszy się popularnością po dziś dzień, ale żadna jego forma nie dorówna oryginalnej wersji na automaty do gier na monety.Pac-Mana wyróżnia to, że w tamtych czasach była to pierwsza gra, w której nie było żadnej przemocy. Gry komputerowe polegały wtedy zazwyczaj na niszczeniu różnych rzeczy, a ta jako jedyna nie opierała się na takim zamyśle. Do tego była odpowiednia zarówno dla chłopaków, jak i dziewczyn.

LEGO Icons Automat do gry Pac-Man

Oczywiście automat nie jest działającą grą z ekranem. Mimo to otrzymał kilka niespodzianek, jak świecący klocek, który oświetla slot do wrzucania monet, ruchoma korba, która symuluje ruch Pac-Mana oraz Blinky’ego i Clyde’a. Dodatkowo automat ma otwieraną tylną klapę i miejsce na dodatkową mini scenkę z automatem i minifigurką.

LEGO Icons Automat do gry Pac-Man

LEGO Icons Automat do gry Pac-Man
LEGO Icons Automat do gry Pac-Man ma podświetlany wrzut monet, jak w prawdziwym automacie

Zestaw dostępny będzie już 4 czerwca (od 1 czerwca w programie VIP) na oficjalnej stronie sklepu LEGO oraz w najlepszych sklepach z zabawkami. Cena zestawu została ustalona na 1279,99 PLN.

LEGO Icons Automat do gry Pac-Man

Jeśli jesteś AFOLem, koniecznie przeczytaj też artykuł, o czym inspirowali się twórcy LEGO Icons Automat do gry Pac-Man.

LEGO dla nerdów #1: TOP 5 zestawów franczyz filmowych