Kochamy LEGO i ma ono specjalne miejsce w sercach redakcji dailyweb. To coś, co nie tylko organizuje czas, ale rozwija osobowość i spaja nasze więzi z bliskimi i relaksuje. Jest mnóstwo świetnych zestawów, ale chyba dawno nie pragnąłem nic tak bardzo, jak zestawu Papcio Chmiel z LEGO.

Jeśli uwielbiacie LEGO, to pewnie pamiętacie, że już pisaliśmy o zestawach zaprojektowanych przez naszych rodaków w ramach programu IDEAS, gdzie każdy amatorski pomysł podlega głosowaniu i ma szanse na rynkowy debiut. Pisaliśmy o Wrocławskim moście i o pięknym obrazie z czasów podboju kosmosu — ten ostatni trafił nawet do sprzedaży! Teraz mamy coś równie — a ze względu na sentyment — może i bardziej interesującego, to Papcio Chmiel z LEGO!

Papcio Chmiel z LEGO

Papcio Chmiel i 100-tna rocznica urodzin

Już 7 czerwca 2023 roku przypada 100-tna rocznica urodzin Henryka Chmielewskiego. Znamy wszystkim jako Papcio Chmiel to wspaniały człowiek, a zarówno niezrównany grafik, rysownik i publicysta. Szerzej rozpoznawalny jako twórca serii komiksów o antropomorficznym bohaterze Tutusie de Zoo oraz jego przyjaciołach Romku i Atomku, których angażują niesamowite i błyskotliwe przygody.

Powstanie zestawu LEGO z Papciem Chmielem zostało zainicjowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka (od 2009 roku właściwie Pruszyński Media). Ten krok ma za zadanie nie tylko upamiętnić wspomnianą setne urodziny Papcia, ale również przypomnieć o nadchodzącej książcePapcio Chmiel udomowiony„, która zadebiutuje już 25 maja. Książka będzie nie lada gratką dla miłośników twórczości Papcia Chmiela, w tej publikacje jego codzienność przybliżą nam jego dzieci — Monique Chmielewska-Lehman i Artur Chmielewski.

Papcio Chmiel z LEGO

Papcio Chmiel z LEGO jak malowany

Jak wspominałem, pomysł zainicjowało wydawnictwo Pruszyński i S-ka. Zwrócono się z prośbą o wykonanie, do naprawdę wybitniej osoby na polskiej scenie LEGO — Łukasza Więcka z Białegostoku, którego możecie znać również jako Lukas Data. Łukasz Więcek to wicemistrz LEGOMASTER Polska TVN, twórca Podlaskiej Chaty z klocków LEGO, która pojawiła się również w programie LEGO IDEAS i była sporym sukcesem. Lukas Data to również chyba jeden z największych AFOLi (dorosłych fanów lego) i jeden z najciekawszych twórców w tym temacie w naszym kraju, zresztą sami zobaczcie jego profil na IG.

Papcio Chmiel z LEGO

Łukasz stworzył wspaniałą figurkę Papcia, który poświęca się pracy w swoim domu. Zadbano tu nawet o takie szczegóły jak sztaluga czy prawdziwe okładki komiksów z Tytusem, Romkiem i Atomkiem, jako plakaty na ścianie. Niestety mam też złą wiadomość, ten zestaw nie jest projektem komercyjnym, nie znajdziemy go w sklepach.

Papcio Chmiel z LEGO

Łukasz Więcek zdradził mi również, że nie planuje udostępnić pod głosowanie tego zestawu w programie LEGO Ideas — szkoda! Ma jednak już w planach coś innego, co na pewno w tym programie się pojawi i o czym Was będziemy informować!

Papcio Chmiel z LEGO

Papcio Chmiel z LEGO