LEGO Wieża Eiffla to jeden z najbardziej imponujących zestawów, jakie mogliśmy ostatnio widzieć. Mimo sporych rozmiarów nie jest jednak największym zestawem, kosztuje też znacznie mniej niż rekordzista.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że wybrano aż 4 zestawy w ramach LEGO Ideas, które mogą trafić do produkcji. Po raz pierwszy taką szansę ma zestaw stworzony przez naszego rodaka. Teraz LEGO przychodzi z kolejną imponującą konstrukcją. To szalenie wielki i wymagający godzin pracy zestaw wzorowany na perełce europejskiej architektury.

LEGO Wieża Eiffla -149 cm wysokości i 10 001 części!

Ten zestaw robi ogromne wrażenie. Jest największym (gabarytowo) zestawem, jaki trafił do sklepów. Pisząc największy, każdy AFOL (Adult Fan of LEGO) ma na uwadzę liczbę elementów. Pod tym względem, jeśli dobrze kojarzę, rekordzistą jest LEGO Mapa Świata z 11695 elementami. Nowy zestaw z wieżą Eiffla nie jest też najdroższy — kosztuje bowiem „tylko” 2949 zł ;) . Rekordzistą pod względem ceny są LEGO Sokół Milenium oraz LEGO AT-AT — oba zestawy kosztują oficjalnie 3999 zł.

R E K L A M A

LEGO Wieża Eiffla

Oczywiście LEGO Wieża Eiffla jest równie majestatycznym zestawem co ikony Star-Wars. Gotowa konstrukcja pnie się na 149 cm do góry. Zestaw zawiera aż 10001 elementów, dzięki czemu w wierny sposób oddaje piękno tej konstrukcji. Wieżą Eiffla budowana była od 1887 do 1989 roku. Była też najwspanialszym zwieńczeniem Targów Światowych odbywających się w 1889 roku, jakie Francuzi mogli sobie wymarzyć.

LEGO Wieża Eiffla

Stalowa konstrukcja łączona ręcznie nitami, z piękną konstrukcją kratownicy, trzema platformami obserwacyjnymi, elementami zieleni, windami, biurem na szczycie oraz wieżą nadawczą i flagą Tricolore na jej szczycie. Wszystko to świetnie oddaje zestaw LEGO, którego budowę można podzielić na cztery części, dzięki czemu jest łatwy do zbudowania, przeniesienia i zabawy.

Ferrari Daytona SP3 z Lego i książka o powstawaniu modelu

LEGO Wieża Eiffla

Chcieliśmy znaleźć doskonałą interpretację LEGO dla inżynierskiego i architektonicznego arcydzieła, jakim jest wieża Eiffla. Wzorowaliśmy się na zasadach konstrukcyjnych oryginalnej wieży tak drobiazgowo, jak tylko pozwalał na to system klocków LEGO. Podczas budowania odkryjemy ciekawe i nowatorskie techniki budowania z klocków LEGO, które odzwierciedlają i ożywiają rzeczywiste architektoniczne funkcje wieży. Po ukończeniu budowy łatwiej będzie sobie uzmysłowić, jak zapierające dech w piersiach jest uczucie, gdy stoisz na szczycie i patrzysz na bogatą historię Paryża. To idealny zestaw zarówno dla fanów podróży, jak i architektury. – Rok Žgalin Kobe, projektant LEGO.

Zestaw LEGO Wieża Eiffla będzie dostępny od 25 listopada 2022 r. w sklepach stacjonarnych LEGO oraz na stronie LEGO.com/Eiffel w cenie 2 949,99 zł.