Batjaskinia stanowi bazę operacyjną Batmana, składającą się z jaskiń pod jego osobistą rezydencją. Batcave pojawia się zarówno w komiksach, jak i w filmach z Batmanem w roli głównej. Opisywany dziś zestaw Lego nawiązuje do filmu „Powrót Batmana” z 1992 roku.

Imponujący, składający się z 3981 elementów zestaw zawiera ruchome elementy, minifigurki i bogaty w funkcje Batmobil, tworząc szczegółową i dynamiczną dioramę, która przyciąga wzrok. Całość utrzymano w stonowanej, czarno szarej kolorystyce, z niewielkimi żółtymi dodatkami, która prezentuje się znakomicie.

Powrót Batmana

Scenka z Batmana w ramce

Zestaw w stanie złożonym ma 29 cm wysokości, 51 cm szerokości i 14 cm głębokości. Piszę o stanie złożonym, bo ten imponujący Batcave się rozkłada, dając dostęp do imponująco odwzorowanego wnętrza. Zestaw wygląda świetnie niezależnie od formy, w której zdecydujesz się go ustawić na swojej półce. Mnie szczególnie przypadła do gustu frontowa ściana, która jednocześnie jest znakiem Batmana.

Zestaw zawiera wiele autentycznych, znanych z filmu o Batmanie detali, w tym ruchome elementy, którymi można sterować z tyłu. Można obracać fotel, zmieniać ekran komputera oraz otwierać i zamykać magazyn narzędzi oraz oświetlić skarbiec ze strojem Batmana. W zestawie, poza samą jaskinią znalazł się Batmobil z różnymi funkcjami oraz siedem minifigurek: Max Shreck, Pingwin, Kobieta-Kot, dwie wersje Batmana, Alfred Pennyworth i Bruce Wayne. W Batmobilu po otwarciu dachu można ustawić w środku minifigurkę Batmana w materiałowej pelerynie. Obrócenie trybiku z boku powoduje pojawienie się dwóch ukrytych miotaczy. Do wydechu można za to zamocować płomienie. Całość sprawia, że zestaw nie tylko świetnie wygląda, ale też jest bawialnyPowrót Batmana

Ten imponujący zestaw będzie gratką dla wszystkich Afoli, będących jednocześnie fanami filmów o superbohaterach. Imponująca jest niestety także cena. Zestaw wyceniono bowiem na 1899,99 zł. Batcave z filmu „Powrót Batmana” z 1992 roku pojawi się w sprzedaży 8 czerwca 2023. Wcześniejszy dostęp do zestawu w ramach programu VIP, jego uczestnicy otrzymają trzy dni wcześniej. Zestaw możesz kupić tutaj.

Papcio Chmiel z LEGO to przepiękny ukłon w stronę legendy komiksu i zapowiedź książki o Papciu