Użytkownicy smartfonów z serii iPhone 15 donoszą, że nie wszystkie dostępne na rynku powerbanki obsługujące standard USB-C współpracują z ich urządzeniami. Mało tego, niektóre, zamiast być ładowane przez powerbank, oddają mu energię.

Wiele osób ucieszyły się na wieść o tym, że smartfony z linii iPhone 15 oferują ładowanie zwrotne. Oznacza to, że mogą ładować zewnętrzne urządzenia np. słuchawki AidPods. To jednak nic, gdyż telefony mogą ładować nawet inne iPhone’y. Właśnie, co stanie się, kiedy połączymy ze sobą kablem dwa smartfony Apple? Odpowiedź jest prosta – urządzenie z wyższym poziomem naładowania akumulatora odda energię temu drugiemu, czyli będzie dążyć do wyrównania różnic.

//dzisiaj na dailyweb

Użytkownicy są usatysfakcjonowani obecnością tej funkcji i przyznam, że ja sam zamierzam z niej korzystać. Oczywiście, tylko w awaryjnych przypadkach. Z zasady raczej sam ratuję się zapasowym źródłem energii, niż jej dostarczam. Problem w tym, że wspomniany ficzer okazuje się dość kłopotliwy w działaniu z innymi akcesoriami.

iPhone 15 nie działa z wieloma powerbankami USB-C

iPhone 15
Ładowanie zwrotne przez USB-C może być źródłem problemu

Użytkownicy Reddita, a także forum MacRumors skarżą się na to, że niektóre powerbanki nie są w stanie ładować iPhone’ów serii 15 wyposażonych w port USB-C. Domniema się, że winę za to ponosi funkcja ładowania zwrotnego, która najwyraźniej zawiera pewnego rodzaju „błąd”. Jeśli jest to kwestia czysto software’owa, Apple z pewnością szybką ją załata, przy okazji jednej z najbliższych aktualizacji. Gorzej, jeśli problem dotyczy sprzętu.

iPhone 15

Liczba niekompatybilnych sprzętów jest na tyle duża, że mija się z celem jej publikowanie. Co ciekawe, moich dwóch powerbanków (Greencell Ultra) oraz stacji dokującej (Navitel) problem ten wydaje się nie dotyczyć, będę jednak monitorował sprawę. Mówi się o tym, że lwia część modeli zgodnych z Power Delivery powinno działać bezproblemowo.

iPhone 15 vs iPhone 14 Pro – sprawdzamy różnicę w wydajności [użytkowanie i benchmarki]

Co, jeśli to właśnie Ciebie dotknęła „usterka”? Masz kilka opcji. Najdłuższą jest czekanie na aktualizacje, która naprawi problem, a najkrótszą podłączenie powerbanka za pomocą gniazda USB-A. Można również kupić nowy model, ale ja wstrzymałbym się z wydawaniem pieniędzy.

Zobacz nasz VLOG!