Ładowanie bezprzewodowe to coś, bez czego nie potrafię sobie wyobrazić życia. Androidowa konkurencja trochę zostawiła Apple w tyle pod tym względem, bo oferuje ładowanie wsteczne. Możliwe jednak, że Apple ma coś fajnego w planach — ładowanie wsteczne i to z poziomu wyświetlacza!

Pamiętam, że od lat karmimy się plotkami, czekając na bezprzewodowe ładowanie w sprzęcie Apple. Pierwszy raz usłyszeliśmy o nich, jeśli dobrze pamiętam, tuż przed premierą iPhone’a 11. Następnie wiadomość ta podsycana była tuż przed debiutem „dwunastki”.

//dzisiaj na dailyweb

Później okazało się, że we wnętrzu iPhone’a 12 jest wszystko, co potrzeba by umożliwić ładowanie wsteczne. Gdy funkcja ta nie trafiła do smartfona Apple, byliśmy pewni — firmy po prostu nie interesuje taka opcja.

Apple iPhone z ładowaniem wstecznym prosto z wyświetlacza

Apple jest firmą, która w swoim portfolio dzierży wiele patentów. Sporo z nich odnoszą się do starej technologii, inne do bieżącej a inne do jeszcze niewykorzystanej. W 2021 roku Apple opatentowało ponad 2500 różnych technologii. Dało jej to 7 miejsce w rankingu firm, które składają wnioski. Było też 37 na liście firm posiadających największą bazę opatentowanych technologii. W zeszłym roku co prawda Apple spadło na 50 pozycję, ale informowaliśmy o wielu ciekawych pomysłach technologicznego giganta.

Teraz dowiadujemy się o kolejnym. W złożonym niedawno wniosku można znaleźć niesamowicie ciekawe informacje o technologii, której na pewno pozazdrościłaby konkurencja. Chodzi tu o możliwość wstecznego ładowania bezprzewodowego innych urządzeń poprzez sprzęt od Apple jak iPhone czy iPad.

Apple dalej rozwija ładowanie zwrotne. MacBook, iPad i iPhone będą kiedyś bezprzewodowymi ładowarkami

Taka technologia pozwalałaby położyć na powierzchni urządzenia inne akcesoria, które wymagałyby doładowania. Mogłyby, by to być słuchawki AirPods lub rysik Apple Pencil. Konkurencja od dawna z powodzeniem oferuje takie funkcje. W przypadku Apple mamy tu jednak do czynienia z nowością. Dodatkowo w przeciwieństwie do konkurencji ładowanie odbywałoby się poprzez położenie sprzętu na wyświetlaczu urządzenia Apple!

ładowanie bezprzewodowe

Patent, o którym mowa opisuje sytuację, w której to właśnie od tej strony ładowany jest sprzęt. Co ciekawe, podczas ładowania wyłączona jest cześć wyświetlacza, ale reszta działa bez problemu. Umożliwia to operowanie urządzeniem w trakcie ładowania akcesoriów lub wyświetlanie poziomu naładowania sprzętu.

Szybkie ładowanie w smartfonach: rozprawiamy się z krzywdzącymi mitami

Musicie przyznać, że to całkiem ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Mam jednak przeczucie, że szybko nie zobaczymy go w naszym sprzęcie — a szkoda, bo to byłoby coś, co podałoby „amazing” sprzętu Apple!