Tego ruchu nie spodziewał się chyba nikt. Najnowsze informacje sugerują, że Apple wycofa się z produkcji silikonowych akcesoriów do smartfonów. Pierwszym modelem pozbawionym rzeczonego dodatku będzie iPhone 15.

Premiera smartfonów serii iPhone 15 będzie miała miejsce już jutro o godzinie 19:00 czasu polskiego. Wtedy też poznamy pozostałe urządzenia giganta z Cupertino. Jeśli wierzyć doniesieniom, firma zamierza wycofać się z tworzenia kolejnych silikonowych akcesoriów do iSprzętu.

//dzisiaj na dailyweb

Co ciekawe, iPhone 15, choć pierwszy, nie będzie jedynym sprzętem, który nie otrzyma etui wykonanego z silikonu. Co zatem planuje kalifornijski koncern?

Nie kupisz silikonowego etui do smartfonu iPhone 15, ale to nie wszystko

bbb 1

Digit donosi, że Apple zaprzestanie produkcji silikonowych akcesoriów. Nie dotyczy to wyłącznie etui do smartfonów z rodziny iPhone 15. W grę wchodzi też kwestia pasków oraz innych dodatków. Firma ma zastąpić rzeczony materiał czymś bardziej ekologicznym. O ile niespecjalnie przemawia do mnie kwestia zmniejszenia śladu węglowego, o tyle podoba mi się pomysł zastąpienia silikonu innym tworzywem. Dlaczego?

Jestem wieloletnim użytkownikiem sprzętu i akcesoriów Apple. O ile większość zakupów mogę nazwać trafionymi, o tyle silikonowe etui najczęściej wspominam słabo. Zgoda, to które trzymam na aktualnym smartfonie, po kilku miesiącach jest w stanie idealnym, ale nie jest to regułą. W zasadzie poprzednie case’y ulegały zniszczeniu już po miesiącu lub dwóch. Tym samym cieszę się na potencjalną zmianę w portfolio produktowym firmy z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Dla mnie jest to dobry kierunek.

iPhone 15 Pro Max: szczegóły teleobiektywu peryskopowego wgniatają w fotel

Choć event odbędzie się dopiero jutro, my już dziś możemy opowiedzieć Wam o najważniejszych różnicach pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Zestawiliśmy ze sobą zmiany w modelach bazowych oraz Pro.

Oczywiście, zapraszamy Was jutro po godzinie 19:00 na dailyweb, gdzie będziemy relacjonować premiery związane ze sprzętem, systemami oraz usługami Apple. Wszystkie nowości w jednym miejscu – czego chcieć więcej?