Pamiętacie Mophie Juice Pack? Okazuje się, że etui ze wbudowanym powerbankiem powraca na rynek. Co ciekawe, możemy to zawdzięczać nie tylko jego twórcom, ale również, a może nawet przede wszystkim Apple.

Podczas trwających w Las Vegas targów elektroniki użytkowej CES 2024 Zagg, właściciel tytułowej marki zapowiedziało powrót Mophie Juice Pack. Kultowe wręcz akcesorium wraca po pięciu latach nieobecności. Wszystko przez odsunięcie się Apple od zbliżonej koncepcji.

//dzisiaj na dailyweb

Nowa edycja etui lub jak kto woli – banku energii jest dostępna na smartfony iPhone 15, iPhone 15 oraz iPhone 15 Pro Max. Co ciekawe, pominięto tutaj iPhone’a 15 Plus. Jakimi pojemnościami charakteryzują się wbudowane w akcesorium akumulatory?

Mophie Juice Pack wraca do żywych. Akcesoria dostępne dla iPhone’ów serii 15

Mophie Juice Pack 2
fot. Mophie

Sto dolarów – właśnie na tyle Mophie wyceniło najnowsze Juice Pack dla iPhone’a 15, 15 Pro i 15 Pro Max. Na ten moment etui jest dostępne w formie przedsprzedaży, a jego ogłoszenie miało miejsce na CES 2024. Mamy więc do czynienia z prawdziwą świeżynką. Szkoda, że pominięto wariant dla iPhone’a 15 Plus, natomiast rozumiem, że musiało to być podyktowane kwestią kalkulacji potencjalnego zysku. Widocznie grupa użytkowników tegoż modelu, potencjalnie zainteresowana nabyciem etui nie była zbyt liczna.

Mophie Juice Pack dla iPhone’a 15 i 15 Pro ma takie same wymiary, wynoszące 161 x 75 x 15,5 mm, co może zaskakiwać, gdyż smartfony nieco różnią się rozmiarem. Wariant dla iPhone’a 15 Pro Max mierzy 174 x 81,1 x 17,12 mm. Całość została wykonana tworzywa ABS, a ochronę przed upadkami mają zapewnić nieco wystające ranty.

  • Mophie Juice Pack dla iPhone 15 – 2400 mAh
  • Mophie Juice Pack dla iPhone 15 Pro – 2600 mAh
  • Mophie Juice Pack dla iPhone 15 Pro Max – 2800 mAh

Zaznaczę od razu, że wygląd akcesorium, choć ceniony przez lata, nie jest szczególnie atrakcyjny. Prawdę mówiąc, sam nie zdecydowałbym się na takie akcesorium będące hybrydą banku energii oraz zabezpieczenia samego sprzętu. Każdy ma jednak inny gust i oczekiwania względem etui.