Chociaż większość z nas w redakcji to fani Apple, zdarza się, że i nam nie podobają się pewne praktyki. Głośno wyraził to jeden z naszych współpracowników w tekście o kablu Thunderbolt za 839 zł. Nie bardzo się wtedy z tym zgadzałem, teraz mam kolejny argument na obronę Apple. Kable od tej firmy są po prostu ekstremalnie dobre!

Gdy Apple wypuściło na rynek kable USB C, w internecie rozlał się strumień goryczy, który obejmował na początku, tylko środowiska użytkowników Androida. Szybko dotarł jednak nawet do osób, które używają Apple na co dzień.

//dzisiaj na dailyweb

To zastanawiało mnie najbardziej. Bo skoro ktoś nie ma zamiaru kupna wyjątkowo drogiego przewodu od Apple, to nie ma również problemu. Jeśli ktoś się nad tym zastanawiał to dlatego, że wie, ile te przewody kosztują.

Przewód za 839 zł jest wart swojej ceny

Thunderbolt to standard komunikacji stworzony przez firmy Intel oraz Apple. Dziś najnowsza wersja standardy, jako kontener wykorzystuje wtyczkę USB Typu C. Może pochwalić się transferem na poziomie 40 Gb/s oraz obsługą dodatkowych protokołów jak DisplayPort 1.2, HDMI 2.0 oraz PCIe 3.0. To determinuje też jego zastosowanie, sięgają po niego głównie specjaliści i osoby wymagające.

Obrazek 102
Zgadnij, który to Apple :D / Fot. Lumafield

W maju zeszłego roku nawet specjaliści byli zaskoczeni, gdy Apple zaprezentował swój dedykowany kabel Thunderbolt o długości 3 metrów, w szalonej cenie 839 zł. Nikogo tu nie przekonywał fakt, że został on wykonany z najwyższą starannością i w sposób gwarantujący maksymalną zgodność i transfer.

Thunderbolt

Amerykańska firma Lumafield, która zajmuje się produkcją tomografów, skanerów, aparatów rentgenowskich oraz innych maszyn i oprogramowania do obrazowania, wykorzystało swój sprzęt i wzięło na warsztat kilka popularnych kabli Thunderbolt. Wśród nich był też ten od Apple.

Rewolucja: nowe oznaczenia USB dotyczące portów i kabli w końcu będą czytelne dla Kowalskiego

W dość krótkim, ale bardzo treściwym artykule zaznaczono różnice między konstrukcją kabli. To nie film, więc mogę Wam zaspojlerować — Apple rozgromił resztę jakością. Dokładność połączeń na ścieżkach, grubość żył, ekranowanie, perfekcyjna konstrukcja oraz doskonały routing. To wszystko widoczne jest tylko w przypadku kabla Apple.

Thunderbolt
Fot. Lumafield

Zamieszczamy tu przykładowe zdjęcia, ale naprawdę warto odwiedzić stronę Lumafield. Znajdziecie tam więcej świetnych materiałów, które przy okazji pokazują możliwości ich sprzętu.