Nie wiem, o co chodzi, ale widocznie są ludzie, którzy chcą ukryć to, że posiadają smartfon iPhone 15. Nothing, które produkuje urządzenia z Androidem, razem z CASETiFY, marką tworzącą modne akcesoria wypuściły serię, które zmienią wygląd iPhone’a na taki, który przypomina Nothing Phone 2.

Wydawało mi się, że to smartfony z androidem naśladują wygląd i formę iPhone’a i to już od wielu lat. Nothing ma wyraźnie własne podejście do produkcji urządzeń, teraz dzieje się coś co chyba jeszcze nie miało miejsca.

//dzisiaj na dailyweb

Kuriozalna sytuacja o tyle dziwna, że jeszcze do niedawna, o telefonie tego producenta mówiło się jako iPhonie w świecie Androida. Czy teraz mamy mówić o Nothingu w świecie Apple? Firma coś tu kombinuje i chyba wiem co!

Apple iPhone 15 w kejsie CASETiFY wyglądającym jak Nothing Phone 2

Zacznijmy jednak od początku. Możesz nie znać firmy Nothing. Założył ją całkiem niedawno, bo zaledwie dwa lata temu. Carl Pei miał jednak doświadczenie, bo wcześniej był współzałożycielem dobrze znanego mam OnePlus. Dzięki takim inwestorom jak Tony Fadell (twórca iPoda), Kevin Lin (współzałożyciel Twitch), Steve Huffman (CEO Reddit) czy nawet twórcy jak Casey Neistat. Wprowadzone na rynek słuchawki i dwie generacje telefonów, pozwoliły ugruntować pozycję firmy jako całkiem niezłego, jakościowego i oryginalnego producenta.

Nothing Phone 2
Nothing Phone z systemem Android

Z CASETiFY jest prościej. To po prostu firma, która zajmuje się produkowaniem akcesorów dla naszego sprzętu. To w sumie topowa marka jeśli chodzi o jakość i sposób wykonania, która dużą uwagę kładzie na maksymalną ochronę sprzętu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Misja firmy ma docierać do milenialsów. To właśnie dlatego produkty tej firmy są tak fantazyjne. Często można tu spotkać też limitowane dropy akcesoriów produkowanych, we współpracy z innymi producentami. Opisywaliśmy kiedyś świetny pomysł na kejsy stworzone z DHL! Niestety wymiotło je szybko, a potem trafiły w ręce skalperów oferujących te akcesoria na aukcjach w chorych cenach.

iPhone 15 casetify
iPhone 15 Pro ubrany w kejs od CASETiFY X Nothing

CMF by Nothing to nowa, budżetowa marka. Słuchawki i ładowarki za bezcen

Teraz Nothing oraz CASETiFY tworzą nowy limitowany drop. Dotyczy on jednak akcesoriów dla Apple iPhone. Etui występują w kilku wersjach — standardowych, z MagSafe oraz zapewniających pełną ochronę Bounce Case. Ceny, są dość wysokie (jak zawsze w przypadku tej marki), zaczynają się od około 68 dolarów, a kończą na 94 dolarach. W każdym jednak przypadku etui nawiązuje stylistycznie do Nothing Phone. Cechy wyróżniające to oczywiście półprzeźroczysta obudowa, widoczna cewka ładowania, typografia Nothing oraz fejkowe świecące glify.

Po co to komu?

Przyznam się, że Nothing to jedna z czterech marek, które rozważyłbym gdybym zamieniał mojego iPchone’a na coś pod kontrolą systemu Android. Rewelacyjnie wykonany telefon, naprawdę można nazwać iPhone’em w świecie Androida. Unikalny wygląd i cechy całkowicie odróżniają go też od Androidowej konkurencji.

iPhone 15 casetify

Czy to jednak wystarczający powód, by upodabniać swój sprzed od Apple do tej ciekawej marki? Chyba, nie! Oczywiście wiem, że niektórzy starannie chcą ukryć swój status materialny i nie lubią obnosić się ze sprzętem. Pamiętam gdy logo na aparacie Leica, Canon, czy Nikon zaklejaliśmy czarną taśmą elektroizolacyjną. Miało to dać trochę bezpieczeństwa. W przypadku kejsów CASETiFy X Nothing mamy do czynienia z bardzo pokręconą sytuacją.

Może to być nie tylko śmieszny żart, czy ukłon w stronę miłośników firmy Carla Pei. Może sam Carl chce, by przestano łączyć jego firmę z produktami Apple. W końcu sam powiedział w jednym z wywiadów, że gdyby mówić o jego produktach w ten sposób, to tylko w odniesieniu do czasów gdy u steru był wizjonerski Steve Jobs. Strona internetowa mówi  też o przełamaniu nudnego wyglądu iPhone’a, ale ja tego nie kupuję!

iPhone 15 casetify

Jeśli podoba się Wam jednak ta cała pokręcona akcja, to tu jest link do pełnej kolekcji. Śpieszcie się, te obudowy szybko znikają!