GOG lubi od czasu do czasu sprezentować darmową grę swoim użytkownikom. Nie inaczej jest tym razem! Do odebrania za friko jest polski horror The Beast Inside. Mimo że ogólne oceny nie zachęcają, warto poznać historię Adama nieco bliżej.

Muszę przyznać, że polski sklep bardzo lubię nie tylko za fajne promocje, które mają miejsce od czasu do czasu, lecz także darmowe produkcje. Można powiedzieć, że Polacy wzorują się na konkurencji, ponieważ Epic Games rozdaje darmowe produkcje od wielu, wielu miesięcy. W przypadku GOG sprawa wygląda nieco inaczej, bo po prostu rzadziej.

Mimo wszystko warto śledzić informacje polskiego sklepu, ponieważ w nasze ręce może trafić całkiem przyjemny kąsek. Nie będę daleki od prawdy, jeśli powiem, że w tej chwili jest właśnie taka możliwość. Gracze mogą dodać do swoich biblioteczek darmowy horror, który z całą pewnością przypadnie do gustu fanom straszaków i zagadek. Mimo iż produkcja nie doczekała się wspaniałego odbioru, każdy miłośnik horrorów powinien dać jej szansę.  

The Beast Inside za darmo! GOG z kolejnym prezentem  

Tak się składa, że w polską produkcję miałem okazję zagrać, ponieważ lubię horrory (poznajcie moją listę z Halloween) i projekty z rodzimego podwórka. Mogę śmiało powiedzieć, że najważniejszą stroną The Beast Inside jest podział na określone fragmenty rozgrywki – występuje możliwość grania dwiema postaciami z różnych stuleci. Dlatego też niektóre z nich pozwalają w spokoju poznawać świat, historię i tajemnice.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Pozostałe są naszpikowane przerażającymi i strasznymi elementami, które jeżą włosy na karku. Widać to doskonale na grafikach promocyjnych, ponieważ niektóre z nich przedstawiają piękne widoki, a drugie mroczne i niepokojące placówki. Takie podejście pozwala graczowi od czasu do czasu złapać chwilę oddechu. Znajdzie się też moment na ogarnięcie strony fabularnej.  

W dużym skrócie, gracz wciela się w Adama, który opusza miasto wraz ze swoją żoną. Cel? Zwykła wieś, ponieważ kryptoanalityk CIA próbuje w spokoju kontynuować prace nad złamaniem kodu wojskowego, co może zmienić bieg Zimnej Wojny. Oczywiście sytuacja bardzo szybko wymknie się spod kontroli, ponieważ mężczyzna odnajdzie tajemniczy notatnik. Nie będę więcej zdradzać, bo nie chcę grzeszyć, ale wraz z nową lekturą zaczną dziać się rzeczy niesłychane.  

Dodatkowo należy wspomnieć o całkiem niezłych zagadkach, które mogą zachęcić szare komórki do skromnej gimnastyki. Na jednej z nich spędziłem dobre kilka minut, więc nie zawsze jest szybko, łatwo i przyjemnie! Do tego jeszcze przyjemna eksploracja, zbieranie wskazówek, odkrywanie świata i decyzje, które wpłyną na zakończenie historii.  

gog

Oceny faktycznie nie powalają, ponieważ nawet na GOG gra otrzymała zaledwie trzy i pół gwiazdki. Produkcja chorowała na początku na pewne błędy i nie wszystkim spodobała się taka forma rozgrywki. Z całą pewnością to nie jest gra dla każdego. W tej jednak sytuacji testowanie jest zupełnie darmowe. Kto wie? Może staniesz się jedną z osób, która po zakończeniu powie: To naprawdę fajna perełka! 

Czasu na odebranie jest całkiem sporo, ponieważ dopiero 6 lutego za grę wybulimy ciężko zarobione pieniądze. Od razu zachęcam Was do sprawdzenia także kolekcji darmowych gier, które dostępne są na GOG. Jedną z nich miałem okazję już opisywać, ponieważ jakiś czas temu wróciła do życia jak feniks z popiołów. Warto również zauważyć, że kolekcja jest całkiem pokaźna i obfita w starsze produkcje.