League of Legends zna chyba większość osób mających do czynienia z jakimikolwiek grami. Popularny tytuł free-to-play przyciąga do siebie tysiące osób. Z tego powodu Riot Games rozbudowuje swoje autorskie uniwersum o kolejne produkty.

Niedawno zadebiutował serial Arcane, który zbiera bardzo pozytywne opinie. Przyznam szczerze, że sam jestem nieco zaskoczony tym, jak dobra jest nowa produkcja zrealizowana we współpracy z Netflixem. Nowe odcinki debiutują co tydzień, a fani oczekują ich z niecierpliwością. Z tego powodu Riot najwyraźniej postanowił dać im jeszcze więcej nowości.

Gry z serii  A League of Legends Story

16 listopada miała miejsce premiera 2 nowych gier z serii A League of Legends Story.

Ruined King

Większa, z 2 debiutanckich produkcji, Ruined King, to gra eskploracyjna z elementami logicznymi i podzieloną na tury walką zespołową. Spotkamy w niej znane z podstawowego LoLa postacie. W Ruined King zagramy na PC, PS4, PS5, Xbox One, XSX/S oraz Nintendo Switch.

Hextech Mayhem

Hextech Mayhem jest grą z gatunku auto-runner, w której kierując Ziggsem będziemy musieli przemierzać Piltover z celem zbudowania największej bomby w historii. Rozgrywka polega na rytmicznym skakaniu po platformach i bombardowaniu wrogów, a grafika przypomina filmy animowane. Gra dostępna jest wyłącznie na PC i Nintendo Switch.

Co więcej, w przyszłym roku otrzymamy kolejne 2 produkcje, opowiadające o innych bohaterach.

Song of Nunu

W 2022 możemy spodziewać się trójwymiarowej gry przygodowej, która poprowadzi nas przez historię Nunu i Willumpa. Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery, ale mamy za to pewność, że Song of Nunu ukaże się na tych samych platformach, co Ruined King.

Conv/rgence

Ostatnią z zapowiedzianych gier jest kolejna platformówka 2D, w której pokierujemy jedną z najpopularniejszych postaci League of Legends – Ekko. Ze względu na umiejętności chłopca, możemy najpewniej spodziewać się rozgrywki opartej na manipulowaniu czasem. Gra również zadebiutuje na PC, PS4, PS5, Xbox One, XSX/S oraz Nintendo Switch.