Tradycji stać się musi zadość! GOG po raz kolejny rusza z jesienną wyprzedażą, dzięki której nasze portfele staną się lżejsze. Nie będę obijać w bawełnę, przygotowałem najciekawsze gry, żebyście nie musieli przebierać w ofertach. Jedziemy!

Z okazji końca lata polska firma przygotowała dziesiątki promocji. Akcja potrwa aż do 11 września tego roku i zaoferuje rabaty sięgające 90%. Możemy także liczyć na codzienne odkrywanie nowych ofert i gier. Polecam zacząć od odebrania darmowej gry zatytułowanej Hero of The Kingdom. Na dodanie nowej pozycji do swojej bibliotek macie niespełna dwa dni. Następnie proponuję przegląd najciekawszych produkcji, które przygotowałem poniżej. Jest ciekawie!

//dzisiaj na dailyweb

Disco Elysium – The Final Cut – 35,79 złotych (-75%) 

To największa niespodzianka ostatnich lat i pozycja obowiązkowa dla fanów dobrych gier RPG. Zapomnijcie o bohaterze ratującym tuzin zagrożonych niewiast, ponieważ w Disco Elysium wcielamy się w rolę problematycznego detektywa, który musi odnaleźć mordercę. Skłonności do alkoholu nie pomogą w rozwiązaniu sprawy, ale kolega po fachu już tak. Jako stróżowie prawa gracze muszę sukcesywnie przeczesywać teren i efektywnie prowadzić rozmowy, aby przybliżyć się do zakończenia śledztwa. Polecam z całego serca, bo za taką cenę aż grzech nie brać. 

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Cyberpunk 2077 – 99,49 złotych (-50%) 

Polskiego hitu przedstawiać nie trzeba, ponieważ wielokrotnie na łamach naszego serwisu pisaliśmy o niezbyt udanych początkach V w drodze na szczyt. Mimo że przecena nie robi zbyt wielkiego wrażenia, tytułem najwyższa pora się zainteresować. Pod koniec września debiutuje dodatek wprowadzający nie tylko nową zawartość, lecz także zmieniający podstawową wersję gry. Najwyraźniej Redzi wzięli sobie do serca gorzkie słowa fanów po nieudanym debiucie, bo nie zapowiada się tym razem na klęskę.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Baldur’s Gate: Enhanced Edition – 8.79 złotych (-75%)  

Tak, dodałem tutaj Wrota Baldura głównie ze względu na ostatnio wydaną trzecią część. Pierwsza odsłona znacząco różni się od najnowszej, ale może warto dać jej szansę? Zwłaszcza, że wersja Enhanced Edition zawiera klasyczną grę „Baldur’s Gate: The Original Saga” w oryginalnej, pełnej polskiej wersji językowej. No i nie oszukujmy się, nawet kebab kosztuje więcej. Oczywiście, GOG oferuje więcej archaicznych perełek, ponieważ platforma stawia na staroszkolne hity. 

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Horizon Zero Dawn Complete Edition – 55.79 złotych (-67%) 

Horizon był dla mnie największą niespodzianką, jeśli mówimy tylko i wyłącznie na temat gier na maszynę Sony. Od razu przypadła mi do gustu wizja twórców, którzy postanowili zmechanizować świat natury. Właśnie dlatego w grze nie doświadczymy żywych dinozaurów, jedynie ich zrobotyzowane zamienniki. Miało to wpływ na angażujące walki i odkrywanie interesującej historii w tle. A do tego należy także dodać przepiękny świat, który zachęcał do odwiedzin. Pozycja obowiązkowa! 

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Dragon’s Dogma: Dark Arisen – 15,99 złotych (-84%) 

Pewnie większość graczy pominie produkcję z powodu nieco przestarzałej grafiki i braku polskiej wersji językowej. Karygodny błąd! Ogromną zaletą produkcji są widowiskowe i dynamiczne walki. Nawet w opisie gry wyraźnie zaznaczona: “możesz pokonać czworogłową Hydrę, dosiąść gryfa i latać w przestworzach oraz zabijać smoki i inne potwory, wyszukując ich słabości.”. Tak, to wszystko można zrobić, a to i tak dopiero początek. No i przejście pierwszej części ujdzie za rozgrzewkę przed drugą odsłoną.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Pathfinder: Wrath of the Righteous – Enhanced Edition – 43,19 złotych (-70%)  

Myślę, że może to być największy konkurent dylogii Pillars of Eternity, ponieważ jest to kawał solidnego erpega, którzy otrzymywał naprawdę dobre oceny od recentów. Największym problemem może być jednak brak polskiej wersji językowej. Na całe szczęście polscy gracze wzięli sprawę we własne ręce, dlatego w sieci znajdziemy dostęp do “amatorskiego” tłumaczenia. Warto zwrócić uwagę na datę premiery. Pathfinder: Wrath of the Righteous zadebiutował w 2021 roku, więc jest to jeszcze świeży kąsek.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Metro Franchise Bundle – 40,19 złotych (-84%). Najlepsza oferta na GOG?

Tym razem wybrałem coś niestandardowego z oferty GOG, ponieważ mam paczkę dla fanów postapokaliptycznych światów. Klimatyczna seria zawiera Metro Exodus, dodatki The Two Colonels i Sam’s Story, Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux. Warto tutaj zauważyć, że Exodus jest najnowszą częścią serii, w której Artem musi uciec z tuneli metra i poprowadzić grupę Spartan podczas długiej podróży. Do dzisiaj pamiętam klimatyczne lokacje i fantastyczne materiały promocyjne.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Kingdom Come: Deliverance Royal Edition – 35 złotych (-75%) 

Wiele osób odbiło się od tego nietypowego erpega przez jego liczne nawiązania do rzeczywistości i trudne do przełknięcia mechaniki. Główna postać mogła się zmęczyć, dlatego należało co jakiś czasy wypoczywać, nie mogła bić się z kilkoma przeciwnikami, ponieważ mogła łatwo zginąć. Ba, nie było nawet kursora podczas strzelania z łuku i zapisu w dowolnej chwili. Za te na pierwszy rzut oka natrętne zasady pokochałem Kingdoma. Jeśli tylko zaakceptuje się je i spróbuje grać według nich, można doświadczyć cudownej i satysfakcjonujące produkcji.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Mam nadzieję, że podane produkcje umilą każdemu graczowi wieczorowe pory. Przecenionych produkcji jest jednak zdecydowanie więcej. Zostawiam tutaj link do GOG, jeśli macie ochotę sprawdzić pozostałe rabaty.