Już w ten piątek, 29 września Analogue Pocket uruchomi przedsprzedaż nowej wersji swojej przenośnej konsoli, która jest reinkarnacją Nintendo GameBoy’a. Jeśli uda się Wam ją kupić, będziecie szczęściarzami. Limitowany run konsoli wywołuje sporo emocji za naszą granicą — wiele osób jest w stanie zapłacić za nią nawet dwukrotnie więcej!

Można by powiedzieć, że to tylko retro konsola. To jednak, jak nie powiedzieć nic. Ten sprzęt jest już legendarny. Przynosi nie tylko nieprzyzwoitą jakość na rynek konsumenckich konsol, ale również przenosi je na nowy wymiar dzięki swoim niesamowitym możliwościom.

//dzisiaj na dailyweb

Początkowo sprzęt był dostępny w wersji całkowicie czarnej. Niedawno wypuszczono ją w obudowie GITD (Glow In The Dark). Teraz producent przygotował kolejną wersję w 7 półprzeźroczystych barwach. To będzie hit, mówię Wam!

Analogue Pocket ma już status kultowej firmy

Czasami w komentarzach sprzeczamy się o to, co uznawane jest za kultowe. To pojęcie jest bardzo pojemne, a każdy z nas ma dla niego nieco inną definicję. Nie będzie jednak przesadą, jeśli nazwiemy tak produkty Analogue Pocket — w końcu za granicami naszego kraju, ludzie walczą o możliwość kupna ich konsoli.

Analogue Pocket

Zasadniczo w przypadku tej firmy, można już o tym mówić. Wszystkie produkty Analogue Pocket znikają z półek jak ciepłe bułeczki. Są popularne do tego stopnia, że producent informuje z wyprzedzeniem o dropach sprzętu i limituje możliwość kupowania wielu sztuk naraz. Dlaczego?

Analogue Pocket

Bo firma nie nadąża za popytam na swoje produkty a w związku z tym upodobali ją sobie scalprzerzy. Nie tak dawno Analogue Pocket wypuściło swoją konsolę w kolorze, który świecił w ciemności (GITD). W kilkach chwil cały zapas przygotowanego sprzętu znikł z oferty producenta. Niestety trafił on nie tylko do zafascynowanych klientów, ale również do wspomnianych scalperów, którzy wywindowali cenę dwukrotnie i sprzedają je na portalach aukcyjnych.

analogue pocket
Scalperzy upodobali sobie produkty Analogue Pocket

Fun Fact: cena klasycznego Gameboy’a to na polskim rynku około 500 zł, za urządzenie w normalnym stanie. Wersja „mint”, w której nikt nie grzebał, to nawet od 800 do 1000 zł.

Już w piątek do sprzedaży trafi kolejna edycja konsoli, która wskrzesza Nintendo Gameboy’a. Tym razem sprzęt oferowany jest w nowych szatach z półprzeźroczystego plastiku. Dostępnych też będzie aż 7 wariantów kolorystycznych: półprzeźroczysty, dymiony, niebieski, zielony, pomarańczowy, purpurowy i czerwony.

Analogue Pocket będzie dostępna w kolorze świecącym w ciemności. Półki producenta też świecą, ale pustką

Analogue Pocket

Funkcjonalność urządzenia jest identyczna jak bazowego modelu. Inna jest za to cena. Zamiast 219 dolarów, chętni będą musieli za wersję kolorową półprzeźroczystą zapłacić 249,99 dolarów (1 100 zł). Zamówienia będzie można składać bezpośrednio przez oficjalną stronę Analogue Pocket już od tego piątku (29.09), od godziny 17.00 naszego czasu.