Wprawdzie nie było mi dane testować na łamach Dailyweba żadnych głośników Sonosa, bo takie kąski rzadko spadają z pańskiego stołu, ale musicie wiedzieć, że uwielbiam dobry design i sprzęty grające.

Można powiedzieć nawet, co jest w życiu raczej niepopularną i ukrywaną przez wielu opinią, że wygląd jest u mnie na pierwszym miejscu. Potwierdza to stojąca w moim salonie Unitra WS 303 – sprzęt równie piękny co… kiepski. Jeżeli ktoś interesuje się starym sprzętem grającym, to wie, o czym mówię. No ale jak tu pozbyć się takiej ślicznotki?

itsreal 1

IT’S REAL

Dość już pisania o starych wzmacniaczach. Tematem dzisiejszego tekstu jest niesamowity głośnik bluetooth z odtwarzaczem kaset, nazwany IT’S REAL. Pięć lat temu pisałem dla Was o pierwszym na świecie walkmanie z bluetoothem 5.0, który w serwisie Kickstarter zebrał ponad 80 000 dolarów i został wprowadzony do produkcji. Teraz jego twórcy mają dla nas coś jeszcze bardziej szalonego i do tego niesamowicie pięknego.

Można powiedzieć, że IT’S REAL to zestaw 3w1, składający się z taśmy z nadajnikiem muzycznym Bluetooth 5.0, odtwarzacza kasetowego i głośnika. Wszystko zamknięto w niesamowitej obudowie, która będzie ozdobą każdego nowoczesnego wnętrza, w którym chcemy dodać nutkę vintage.

itsreal 2

Real Tape to kaseta, posiadająca wbudowaną baterię, którą połączysz z dowolnym urządzeniem działającym na podstawie technologii Bluetooth. Przyda się ona nie tylko posiadaczom starych samochodów, którzy nie zdecydowali się na ingerencję w swój system audio, ale też miłośnikom starych walkmanów czy innych odtwarzaczy kaset. Transmiter posiada port USB C do ładowania oraz 87 mAh baterię 3.7 V. Dzięki temu narzędziu każdy kaseciak może stać się głośnikiem bluetooth.

Drugim elementem zestawu IT’S REAL jest niewielki (118 x 135 x 130 mm) odtwarzacz kaset, ze wbudowanym głośnikiem. Odtwarzacza możecie używać zarówno z transmiterem Real Tape, jak i z Waszymi ulubionymi kasetami. Warto nadmienić, że po boomie na płyty winylowe, do łask wracają kasety i wielu twórców decyduje się na reedycje materiałów na tym nośniku bądź dołączenie go jako opcji przy premierach nowych wydawnictw. Odtwarzacz ma wbudowane dwa głośniki 4Ω,5 W i napędzany jest czterema bateriami AA. Odtwarzacz posiada wyjście audio 3.5 mm oraz 

itsreal 3

IT’S REAL zadebiutować ma w sierpniu i już można zamówić wersję preorderową. Jej koszt to zaledwie około 620 złotych. Dostawa do Polski także nie jest jakaś super droga, bo za tę przyjemność zapłacimy około 100 złotych. Nie zbieram kaset magnetofonowych, więc raczej nie skuszę się na IT’S REAL, jednak za 700 złotych nie kupisz wielu ładniejszych przedmiotów i chociażby z tego powodu warto się zainteresować tym produktem.

IT’S OK – Pierwszy na świecie odtwarzacz kaset z Bluetoothem 5.0