Nic tak nie poprawia humoru, jak darmowe gierki od Epic Games Store. Fajnie, jakby jeszcze dodawali trochę darmowego, wolnego czasu, aby ograć wszystkie pozycje, no ale narzekać nie ma co. W tym tygodniu Epic zaskoczył kolejną głośną pozycją, czyli Control.

Ograłem już grę na Xboksie, ale z chęcią przejdę jeszcze raz na blaszaku. Jest w co grać, bo pozycja zdobyła szereg nagród i została doceniona przez graczy na całym świecie.

Control za darmo na PC

Po tym, jak tajna agencja z siedzibą w Nowym Jorku zostaje zaatakowana przez pozaziemskie siły, obejmujesz funkcję jej nowej dyrekcji i walczysz o odzyskanie kontroli. Ta trzecioosobowa gra akcji stworzona przez studio Remedy Entertainment postawi przed Tobą nie lada wyzwanie. Musisz posiąść nadprzyrodzone umiejętności, opanować posługiwanie się w pełni modyfikowalną bronią i poradzić sobie z dynamicznie reagującym otoczeniem podczas walki w pełnym realizmu, nieobliczalnym świecie.

Centralną postacią w grze jest Jesse Faden, która oswaja się z rolą dyrektorki agencji, poszukując odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Świat Control ma do opowiedzenia swoją własną historię, podobnie jak sprzymierzeńcy, których Jesse napotka na swojej drodze. Współpracując z innymi agentami, bohaterka wpada na trop dziwnych eksperymentów i sekretów.

W celu pobrania gry wystarczy zarejestrować się w Epic Games Store (jeśli jeszcze nie macie tam konta), przejść na stronę gry Control i dodać ją do swojej biblioteki. Enjoy!