Ballie wygląda jak wielka piłka do tenisa. A to akurat dziwne, bo tak naprawdę jest dosyć ciekawym robotem Samsunga. Producent zaprezentował na targach CES 2024 w Las Vegas swoje nowe urządzenie. I to wspierane nowoczesnym modułem AI!

Ballie to – upraszczając – robot w kształcie dużej piłki tenisowej z wbudowanym projektorem. Nie jest to żaden mokry sen tenisisty, bo ze sportem, z którego słynie Iga Świątek, nie ma nic wspólnego. Może jednak pomóc w wykonywaniu domowych obowiązków. Z całą pewnością mógłby być przydatny podczas treningu, gdy dom stoi pusty, a nasz psiak się za bardzo nudzi.

//dzisiaj na dailyweb

Ballie działa jako osobisty asystent domowy. Autonomicznie jeździ po domu, aby wykonywać różne zadania. Łącząc się i zarządzając sprzętem AGD, Ballie może zapewnić pomocną dłoń użytkownikom w wielu sytuacjach. Co więcej – ciągle uczy się od swoich opiekunów ich nawyków, oferując w przyszłości inteligentniejsze, bardziej spersonalizowane usługi. Ballie zapewnia spokój ducha właścicielom zwierzaków ze względu na aktualizacje wideo zwierząt domowych, gdy Ci są poza domem.

Ballie to robot AI od Samsunga, który zajmie się zwierzakiem pod nieobecność właściciela

Ballie
Ballie od Samunga to nowy robot AI, który na pewno spodoba się miłośnikom zwierząt

Największe korzyści odczują użytkownicy, którzy spędzają dużo czasu poza domem i martwią się o samopoczucie psiaka – znudzony pupil może doprowadzić do wielu szkód materialnych. Oczami wielkiej piłki zobaczymy, co się dzieje pod naszą nieobecność. Co ważne, robot uczy się nowego zachowania. Można go także zsynchronizować z innymi urządzeniami smart home, żeby zdalnie zlecić mu zadanie do wykonania.

Na filmie zaprezentowanym przez Samsunga można zauważyć, że Ballie nakarmi naszego pieska (lub inne zwierzę domowe), a nawet wyświetli mu film, ponieważ urządzenie ma wbudowany mały projektor. Na innym materiale wideo udostępnionym na Twitterze widzimy, jak uruchamia robota sprzątającego, gdy kociak zrzucił na podłogę miskę płatków.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Ballie wyświetli na podłodze film, ale również zrobi z nami trening

Ballie pomoże nam w ćwiczeniach fizycznych, wyświetli połączenia audio-wideo i włączy/wyłączy lampę. Jest wyposażony w przestrzenny czujnik LiDAR i projektor 1080p, dzięki któremu możemy obejrzeć film wyświetlany np. na podłodze. Małe, a może cieszyć.

Ballie to niejedyny robot AI, który został zaprezentowany na targach CES 2024. Informowaliśmy również o podobnym urządzeniu od LG, ale to jednak Ballie zdecydowanie wygrywa pod względem prostoty wyglądu. To bardziej WALL-E niż Krótkie Spięcie. Nie zmienia to faktu, że to branża, która coraz częściej wypuszcza podobne produkty na rynek. Już niedługo taki robot, pomagający w domowych obowiązkach, może być standardem w każdym średnio-zamożnym domu. Gotowi na bunt maszyn? :)

[CES 2024] Horizon Max 4K z certyfikatem IMAX oraz Alladin to projektory Xgimi, które zachwycają nowymi technologiami

Samsung nie ogłosił ani cen, ani daty premiery, ale mówi się, że urządzenie może zadebiutować jeszcze w 2024 roku. Przyznam szczerze, iż jestem zaintrygowany. I moje zainteresowanie nie ma nic wspólnego z Igą Świątek i tenisowym światem (ok, lubię ten sport, ale to wartość dodana), po prostu podobają mi się takie rozwiązania technologiczne. A design? Bez cienia sarkazmu – uroczy.