Lockly Visage to innowacyjne urządzenie, które zostało zaprezentowane na tegorocznych targach CES 2024 w Las Vegas. Na pewno spodoba się miłośnikom bezpieczeństwa i nowych technologii.

Lockly Visage to inteligenta klamka z wbudowanym modułem rozpoznawania twarzy, dzięki któremu nikt niepożądany nie wejdzie do naszego domu. Co więcej, właściciele otrzymają przyśpieszony sposób na otwarcie drzwi – rodem z filmów Sci-fi!

//dzisiaj na dailyweb

Lockly to amerykański producent inteligentnych zamków. Zwiększają one bezpieczeństwo całego domostwa czy poszczególnych pomieszczeń. Poza tradycyjnymi wkładkami producent oferuje przede wszystkim nowoczesne rozwiązania pokroju otwierania za pomocą kodu PIN na zmiennej tarczy czy przy użyciu linii papilarnych na palcu dłoni. Jednak ich najnowocześniejsze rozwiązanie nie będzie wymagało nawet wyjęcia rąk z kieszeni, a stwierdzenie rzut oka na dom nabierze zupełnie innego znaczenia.

Lockly Visage umożliwi wejście do własnego domu w stylu Raportu mniejszości

Lockly Visage
Lockly Visage to nowy sposób na wejście do domu. Jeden rzut oka i drzwi otwarte!

Powiedzmy to wprost – elementy filmów Sci-fi sprzed lat mają swoje odzwierciedlenie we współczesności. Szczerze? To zupełnie nic nowego. Jakiś czas temu porównywałem technologię Apple Vision Pro do Raportu przyszłości i nie inaczej jest tym razem. Korzystanie z Lockly Visage oczami mojej wyobraźni również przywołuje konkretne sceny z produkcji Stevena Spielberga. Oczywiście sam fakt rozpoznawania twarzy nie jest nowością, bo nawet telefony ze średniej półki cenowej mają taką możliwość, ale otwieranie drzwi „na uśmiech” to już zupełnie inny poziom technologii. Warto również zauważyć, że do tej pory niedostępny przynajmniej dla zwykłego konsumenta.

Lockly Visage zeskanuje twoją twarz i otworzy drzwi do twojego mieszkania w około 1,5 sekundy. Korzystać będzie z dwóch czujników IR o rozdzielczości 2 MP. Wystarczy stanąć na odległość 2,6 stopy (ok. 80 centymetrów) od sensora biometrycznego. Potem pozostaje już wejście do mieszkania czy pomieszczenia zamykanego na klucz i skonfigurowanego z tym urządzeniem.

Lockly Visage zadebiutuje na rynku latem 2024 roku

Lockly Visage

Zamek wyposażono w cyfrową klawiaturę na PIN oraz karty i breloki RFID. Ponadto można użyć tradycyjnego klucza, co powinno rozwiązać problemy, jeśli w dzielnicy zabraknie prądu i elektronika odmówi posłuszeństwa. Lockly Visage współpracuje z aplikacją Lockly na smartfony do zdalnego sterowania blokadą oraz udostępniania i zarządzania dostępem. Jest wyposażony w radiotelefony, aby włączyć wszystkie powyższe elementy (w tym Wi-Fi, Bluetooth, NFC i RFID).

System może przechowywać do 100 profili twarzy, więc członkowie rodziny, zaufani przyjaciele lub pracownicy również wejdą do domu w niestandardowy sposób. W przypadku integracji inteligentnego domu i asystenta głosowego zamek będzie współpracował z Apple Home, Amazon Alexa i Google Assistant. Producent twierdzi, że Lockly Visage jest zgodny z nowym standardem inteligentnego domu Matter – chociaż wciąż czekamy na oficjalną weryfikację.

Mysz Cooler Master MM310 i podkładka MP511 Speed XL – pierwsze wrażenia

Lockly Visage trafi na rynek (w tym Satin Nickel i Matte Black) latem 2024 roku w cenie 349 dolarów.