Horizon Max od Xgimi zadebiutował na targach CES 2024 w Las Vegas. Jeśli myślicie, że ich poprzedni produkt – Horizon Ultra – zachwycał technologią, to spójrzcie na ich kolejny projekt! A nawet dwa!

Horizon Ultra był pierwszym projektorem na rynku obsługującym technologię Dolby Vision – oferował jasność  2300 ANSI lumenów. Ponadto został wyposażony w dwie lampy: LED-ową i laserową. Na pokładzie mogliśmy znaleźć również zoom optyczny! Nowa technologia Intelligent Screen Adaption 3.0 (ISA 3.0) wprowadzała adaptację środowiskową na nowy poziom gładkości. Nic tylko znaleźć dużą ścianę i wyświetlić wysokiej jakości film!

//dzisiaj na dailyweb

Mimo że od premiery tego projektora minęło dopiero kilka miesięcy, producent nie zwalnia tempa i na targach CES 2024 prezentuje swoje nowe urządzenie. Znowu zaskakuje specyfikacją i po raz kolejny przedstawia sprzęt, jakiego na rynku jeszcze nie było. Horizon Max posiada certyfikat IMAX!

Horizon MAX 4K to pierwszy projektor z certyfikatem IMAX

Horizon Max
Horizon Max to mały, ale niepozorny wariat

Horizon Max to projektor o wielkości podobnej do poprzednika, ale według zapewnień Xgimi oferuje o wiele więcej. Projekt ten jest efektem współpracy wielu firm z IMAX-em na czele. Do tego należy doliczyć m.in. Google i Mediatek. Partnerstwa były potrzebne, aby rzutnik zachwycał nowymi technologiami.

Po pierwsze Horizon MAX otrzymał certyfikat IMAX, co będzie przekładać się na nieskazitelną jakość obrazu i głębię kolorów. Po drugie ISA 5.0! Technologia ta automatycznie zaadaptuje ekran pod środowisko, w którym się znajduje i znajdzie najlepszą lokalizację do umieszczenia swojej projekcji. Tu właśnie wchodzi gimbal. Podczas wykrywania przestrzeni Horizon Max wykorzysta go do wycelowania obrazu w kluczową przestrzeń na ścianie. A po znalezieniu miejsca… po prostu zapisze informacje o ustawieniach obrazu. A my nie musimy nic robić, bo system korzysta z zaawansowanego modelu AI. Pełna automatyzacja!

Kolejna nowość to Dual Light 2.0. Horizon Max będzie używał potrójnego laserowego systemu światła wraz z oświetleniem fosforowym. Co najbardziej interesujące – wykorzysta zaawansowany laser MCL, czyli taki, który można spotkać w specyfikacji profesjonalnych projektorów kinowych. Ponadto obraz jest o 35% jaśniejszy niż w Horizon Ultra. Jasność jest określona do 3.100 lumenów ISO (stosunek kontrastu 2000:1).

Alladin to urządzenie Xgimi 3 w 1 – projektor, lampa i głośnik

Kopia Grafiki w tekscie 2560x1680 2

Xgimi zaprezentował również kolejne urządzenie. Alladin to w zasadzie projektor, który będzie pełnił jeszcze dwie funkcje – wystrój pomieszczenia i sprzęt audio. Na pewno spodoba się osobom, które nie mają miejsca w sypialni na postawienie rzutnika. Alladin to projektor wyglądający jak lampa sufitowa, który może wyświetlać 100-calowy obraz, oferując również animowane tła, interaktywne książeczki dla dzieci i dźwięki otoczenia. Całkiem ciekawie wyglądające urządzenie, ale na temat specyfikacji producent nie wyjawił szczegółów.

Shelby Cobra od kolegi Steva Jobsa pojawi się na aukcji. Takiej historii nie ma żaden inny model!

Horizon Ultra i Alladin to nowoczesne projektory Xgimi, na które musimy jeszcze trochę poczekać. Producent nie podał również orientacyjnych cen, ale na pewno nie będzie to najtańsza impreza. Debiut urządzeń? Koniec 2024 roku.