Znana i ceniona alternatywa Lightrooma dotychczas była dostępna na platformach Windows, macOS i iPadOS, natomiast dziś debiutuje na iOS. Oznacza to, że użytkownicy iPhone’ów mogą podłączyć aparat do smartfonu i w pełni swobodnie realizować swoje plany fotograficzne. Warto jednak wiedzieć o kilku niuansach.

Pierwsze dni korzystania z Capture One dla iOS są darmowe. Po siedmiodniowym okresie próbnym będziemy musieli opłacać miesięczną subskrypcję, której cena wynosi 26,99 zł (lub 4,99 zł euro w zależności od rynku). Co otrzymamy w zamian? Okazuje się, że mniej niż w przypadku iPada. Mamy bowiem do czynienia z okrojoną wersją i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Do rzeczy.

Capture One iOS

Capture One dostępny na iPhone’ach: funkcje, możliwości i ograniczenia

Przede wszystkim, będziemy mogli podłączyć aparaty z systemów Nikon, Canon, Fujifilm, Leica i Sigma do smartfonu i wykonywać zdjęcia bezpośrednio w aplikacji. Mamy tu kompatybilność z ponad 500 różnymi modelami. Parowanie urządzeń może mieć miejsce zarówno bezprzewodowo przez WiFi, jak i przewodowo przy użyciu odpowiedniego przewodu. To fajne ułatwienie dla mobilnych fotografów, którzy chcąc mieć wygodny podgląd, nie muszą już zabierać ze sobą komputera czy tabletu.

Capture One iOS

Wyzwalanie spustu migawki czy manipulacja nastawami – tego potrzebowaliśmy. Naturalnie, możemy też w wygodny sposób korzystać z chmury i przesyłać do niej zdjęcia. To oczywiście nie wszystko, gdyż producent podkreśla, że za pomocą Capture One dla iOS w bezproblemowy sposób wprowadzimy odpowiednie zmiany i edycje do ujęć, a jeśli zajdzie taka potrzeba – możemy w czasie rzeczywistym przesyłać efekty naszej pracy współpracownikom działającym zdalnie. Na plus jest także obecność konwersji RAW i funkcji przetwarzania kolorów. Edycja rozpoczęta na urządzeniu mobilnym, może zostać zakończona na komputerze. Wszystkie etapy zostaną zachowane i to bez wątpienia jest kluczowa informacja.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Wróćmy na chwilę do ceny – otóż, jeśli korzystacie z aplikacji dla macOS lub iPadOS, nie musicie płacić dodatkowo za Capture One dla iOS. Wszystko realizowane jest w ramach jednej płatności.

Immersive View z aktualizacją oraz nowe funkcje Map Google już dostępne!