Użytkownicy smartfonów iPhone 15 Pro i 15 Pro Max narzekają na szybko nagrzewającą się obudowę, powodującą dyskomfort podczas użytkowania. Apple dostrzega problem i wypuszcza łatkę. iOS 17.0.3 ma naprawić ten problem.

Niestety, możemy narzekać na to, że w ostatnich latach gigant z Cupertino wypuszcza nie do końca dopracowane systemy. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj iOS 16, który dopiero po kilku miesiącach mogliśmy nazwać udanym.

//dzisiaj na dailyweb

Oprogramowanie dla iPhone’ów w ubiegłym roku wymagało wiele poprawek, które naprawiły istniejące problemy i niedogodności. Sęk w tym, że mimo pojawiania się błędów, Apple nie zamiata sprawy pod dywan. Przeciwnie, dostrzega je i stara się pomóc użytkownikom w ciągu kilku dni, może tygodni. Nie inaczej jest i tym razem. Firma ponownie staje na wysokości zdania i próbuje „naprawić” smartfony iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Aktualizacja iOS 17.0.3 dla iPhone’ów 15 Pro i 15 Pro Max niesie ratunek

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max

Apple informuje w opisie aktualizacji o jej zawartości:

To uaktualnienie zawiera ważne poprawki błędów i uaktualnienia zabezpieczeń, a także rozwiązuje problem, który mógł powodować nadmierny wzrost temperatury iPhone’a.

Jak nietrudno zgadnąć, temat odnosi się przede wszystkim do nagrzewających się iPhone’ów 15 Pro oraz iPhone’ów 15 Pro Max. To ich użytkownicy narzekali na to, że dłuższe korzystanie ze smartfonu wiązało się nadmierną emisją ciepła. Sprawa była o tyle niekomfortowa, że utrudniała realizację podstawowych zadań telefonu. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, a jednak wielokrotnie spotykaliśmy się z nią także w innych flagowcach. Dobrym przykładem będą tutaj sztandarowe Samsungi, w których używano chipu Exynos. Te urządzenia również były z tego powodu obiektami drwin. Różnica jest jednak znacząca…

Samsung Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9 FE oraz Galaxy Buds FE to nowości, na które nikt nie czekał, ale wszyscy potrzebowali

Apple stara się naprawiać swoje błędy i to bez zbędnej opieszałości. Czy to się uda? Część osób twierdzi, że po aktualizacji „jest lepiej”, ale w mojej ocenie trzeba poczekać chwilę z osądem i obserwować, jak zachowuje się sprzęt w ujęciu kilku dni. Biorąc pod uwagę, że nagrzewanie obudowy występowało nawet podczas realizacji rozmów głosowych, warto sprawdzić, czy to czasem nie wina nowego chipu A17 Pro, a nie samego oprogramowania.