Immersive View to nowy element Map Google, która zadebiutowała w lutym 2023 roku. Dziś otrzymaliśmy aktualizację tego nowego dodatku oraz poznaliśmy dwie, zupełnie nowe funkcja, dostępne w najbardziej popularnym wirtualnym przewodniku po świecie.

Immpersive View to nowa funkcja Map Google, polegająca na jeszcze większej wizualizacji podczas podróży. Street View na wypasie – czyli funkcje tego pierwszego, wzbogacone o zdjęcia z lotu ptaka i zaawansowane wsparcie modułu sztucznej inteligencji. Pierwszymi miastami, gdzie ta nowa opcja jest dostępna były: Los Angeles, Nowym Jorku, San Francisco, Londyn i Tokio. Od dziś Immersive View rozszerza swój zakres – więcej dostępnych miejscowości oraz duży pakiet wizualnych nowości.

Immersive View

Immersive View dzięki nowej aktualizacji pokaże m.in. polskie zabytki

Immersive View będzie dostępny również w takich miastach jak: Amsterdamie, Dublinie, Florencji oraz Wenecji. Ponadto użytkownicy uzyskają dostęp do nowych słynnych zabytków z całego świata, w tym z Polski. Wśród polskich miejsc, które będą widoczne, są m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Pałac w Wilanowie oraz Zamek Królewski na Wawelu. W sumie otrzymamy ponad 500 nowych lokalizacji.

Poza Immersive View od dziś w Mapach Google pojawią się dwie duże aktualizacje

Mapy Google uzyskają również dwie kolejne aktualizacje. Jedna dotyczy wprowadzonej na początku 2023 roku jednej opcji, a druga – to zupełnie nowa funkcja, ułatwiająca poruszanie się po aplikacji. Oto one:

  • Szybkie wskazówki – wprowadzona na początku roku funkcja to w zasadzie uproszczenie działania aplikacji. Użytkownik otrzymał podgląd wskazówek dojazdu.  Umożliwia to łatwe śledzenie postępów podróży bez konieczności przechodzenia do pełnego trybu nawigacji. Dzisiejsza aktualizacja rozszerza dostępność, jeśli chodzi o środki komunikacji. Obejmować będzie tryb pieszy, rowerowy i samochodowym na całym świecie, na urządzenia z systemami iOS i Android;
  • Aktualizacje karty Ostatnie – utrzymanie porządku podczas korzystania z Map Google na komputerze będzie jeszcze prostsze dzięki nowym aktualizacjom karty Ostatnie, która umożliwia szybkie przeglądanie wszystkich wyszukanych miejsc poprzez uporządkowanie ich w poręcznym wyróżnieniu z boku ekranu.

Założyciel OpenAI uspokaja, że przyszłość mają pod kontrolą