Kolejna ze spodziewanych nowości na wrześniowym Apple Event została właśnie zaprezentowana. Do sprzedaży trafią niebawem słuchawki AirPods Pro 2

Po prezentacji najnowszej serii zegarków Apple Watch w postaci modeli Series 8, SE i Ultra przyszedł czas na kolejne akcesorium, a mianowicie słuchawki AirPods. „Pchełki” różnych producentów możemy już zauważyć u znacznej liczby osób, zdecydowanie najpopularniejsze są jednak dalej propozycje przygotowywane przez Apple. Kilka miesięcy temu gigant z Cupertino odświeżył podstawowy model AirPodsów, a teraz przyszła pora na nową wersję wariantu Pro.

Zrzut ekranu 2022 09 7 o 19.42.05
Nowe Airpods Pro 2

AirPods Pro 2 oficjalnie zaprezentowane

AirPods Pro 2 w końcu ujrzały światło dzienne. Nowy model nie przyniesie rewolucji pod względem designu – szumnie zapowiadane pozbycie się wystających „pałąków” jednak nie nastąpiło. Mamy za to sporo nowych funkcji i usprawnień, których brakowało w poprzedniej wersji. AirPods Pro 2 zostały wyposażone w nowy procesor H2, który zapewni między innymi szybsze łączenie słuchawek z urządzeniem docelowym czy lokalizowanie każdej ze słuchawek osobno. Jest to też jednak podstawa dla kolejnych funkcji, które zaimplementowano w nowym modelu.

R E K L A M A

Nowe ANC

AirPods Pro 2 zaoferują ulepszony system aktywnej redukcji szumów. Słuchawki mają sobie radzić dwukrotnie lepiej z wygłuszaniem elementów otoczenia względem poprzedniczek. Ulepszeniu uległ także system przejrzystości, który ma teraz nową nazwę – Adaptive Transparency Mode. AirPods Pro 2 będą nasłuchiwać dźwięków otoczenia, a następnie przekazywać je użytkownikowi ściszając jednocześnie te niechciane, jak na przykład roboty budowlane. Miejmy nadzieję, że będzie to działać tak dobrze, jak brzmi.

Zrzut ekranu 2022 09 7 o 19.48.23

Usprawniona kontrola gestami i lepsza bateria

Słuchawki AirPods Pro 2 pozwolą w końcu na dodatkowe sterowanie gestami. Dotychczasowe stuknięcia w poszczególne słuchawki zostały wzbogacone o system sterowania dotykowego. W ten sposób przesuwając palcem po specjalnym wgłębieniu na słuchawce będziemy mogli na przykład zmienić głośność odtwarzania. Ulepszono także baterię – pierwsze AirPods Pro oferowały do 4,5 godziny odtwarzania na jednym ładowaniu, a w nowym modelu będzie to do 6 godzin.

Dodatkowo można będzie teraz zapisywać w słuchawkach do 4 różnych profili Spatial Audio. Oprócz 3 standardowych rozmiarów do zestawu dołączono jeszcze mniejsze gumki w rozmiarze XS, więc osoby o mniejszych uszach powinny móc łatwiej dostosować AirPods Pro 2 dla siebie. Do tego ulepszono samo etui –  wyposażono je w głośnik i możliwość ładowania ładowarką do Apple Watch (nieco zaskakujące, ale zdecydowanie na plus). W pudełku znajdziemy też smyczkę, którą będziemy mogli przywiązać do etui. No i jeszcze najważniejsza nowość – zamawiając bezpośrednio u Apple można będzie wygrawerować na etui wybrane Memoji. 

Zrzut ekranu 2022 09 7 o 21.07.58

AirPods Pro 2 – cena i dostępność

AirPods Pro 2 wyceniono na 249 dolarów, więc identycznie w stosunku do poprzedniego modelu. Jeśli Apple nie zdecyduje się na podwyżki w Polsce, to możemy spodziewać się ceny w okolicach 1249 złotych. Zamówienia będzie można składać od piątku 9 września.