Netflix Game Controller to zapowiedziana aplikacja platformy streamingowej, która zdecydowanie może pomóc fanom wirtualnej rozgrywki. Co wiemy o nowym sofcie i kiedy możemy spodziewać się jego wdrożenia?

Netflix Game Controller to kolejny znak, że serwis zamierza inwestować w swój – stosunkowo nowy dział – Netflix Games.  To funkcja dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android 8.0 lub nowszej oraz iOS/iPadOS w wersji 15, lub nowszej. Subskrybenci platformy streamingowej mają dostęp do całkiem sporej bazy gier. W momencie, kiedy Netflix Games zadebiutował, czyli na jesieni 2021 roku tych tytułów nie było zbyt wiele. Obecnie jest ich około 60. I ja przyznam szczerze – bardzo sobie chwalę tę usługę dodatkową, bo chociażby Twelve Minutes i Kentucky Route Zero od studia Annapurna Interactive to świetna rozrywka. Teraz – mobilna rozgrywka może zostać przeniesiona na nowy, gamingowy poziom na ekranie telewizora dzięki emulatorowi kontrolera.

//dzisiaj na dailyweb
  • CMF Nothing uruchomiło nową markę
  • x x twitter rozmowy audio i wideo
  • OLX podsumowuje rynek elektroniki używanej
  • iPhone 15 Pro gry AAA będą nas dużo kosztować
  • Xiaomi Watch 2 Pro piękny, funkcjonalny i tani
Netflix Games controller
Prostota interfejsu będzie siłą wirtualnego kontrolera

Netflix Game Controller już dostępny dla systemu iOS

Netflix Game Cotroller zadebiutował dziś w sklepie App Store. Aplikacja pozwala używać telefonu jako kontrolera, po uprzednim sparowaniu go z telewizorem w celu grania w gry dostępne za pośrednictwem usługi Netflix. Niestety – na razie otrzymaliśmy dostęp do pobrania aplikacji, ale wygląda na to, że nie jest ona skonfigurowana z konkretnymi tytułami. Jeszcze. Kontroler nie będzie obsługiwał wszystkich gier, ale z całą pewnością entuzjaści wirtualnej rozrywki powinni być zadowoleni, bo podejrzewam, ze baza będzie całkiem spora.

Interfejs emulatora kontrolera do gier będzie składał się z 5 elementów. Po lewej stronie znajdziemy imitację gałki, odpowiedzialnej za ruch kierunkowy. Po prawej – cztery przyciski (trzy mniejsze: X, Y, B) oraz jeden większy – A, dzięki którym użytkownik sprawi, ze postać z gry będzie skakać, schylać się, atakować itp. Netflix Game Controller – póki co – dostępny jest w sklepie Apple App Store, pozwalający cieszyć się rozrywką na ekranie telewizora. Aplikację można ściągnąć na iPhone’a i iPada. Firma nie poinformowała o planach wydania swojej nowej funkcji na Androida, ale myślę, że Netflix Game Controller może cieszyć się sporą popularnością, więc to tylko kwestia czasu, kiedy pojawi się na innych systemach.

Netflix Games Controller
Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Netflix Game Controller pojawi się na systemach Android

Kontroler nie jest wielkim zaskoczeniem, bowiem od jakiegoś czasu zauważalna była ekspansja platformy streamingowej w usługę Netflix Games. W październiku 2022 roku wiceprezes Netflixa ds. Gier – Mike Verdu – powiedział publiczności podczas wydarzenia TechCrunch Disrupt o gamingowych planach. Ich nowy dział ma nie być konkurencją dla innych platform, takich jak Xbox lub Playstation, a być jedynie dodatkową usługą. Podkreślił również, że firma planuje otworzyć nowe studio – zajmujące się grami – w Południowej Kalifornii, które będzie kierowane przez Chacko Sonny, byłego producenta wykonawczego Overwatch w Blizzard Entertainment.

W celu zagrania w tytuły, dostępne na Netflix Games należy się zalogować na swoje konto przez urządzenie mobilne i wybrać na samym dole ikonkę z padem. Po wybraniu interesującej nas pozycji system przekieruje do sklepu, gdzie pobieramy grę na smartfon lub tablet. Następnie możemy rozkoszować się całkiem przyjemną rozgrywką z poziomu aplikacji Netflixa. Wszystkie dostępne tytuły znajdziecie na stronie usługodawcy w zakładce „Dostępne gry”.