Netflix Games całkiem sprawnie się rozwija. Dwa dni temu do biblioteki trafiły dwa tytuły od Annapurna Interactive!

Netflix Games to stosunkowo nowa usługa Netflixa, dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android 8.0 lub nowszej oraz iOS/iPadOS w wersji 15, lub nowszej. Subskrybenci platformy streamingowej mają dostęp do całkiem sporej bazy gier. W momencie, kiedy Netflix Games zadebiutował, czyli na jesieni zeszłego roku tych tytułów nie było zbyt wiele. Obecnie jest ich około 40, ale szczerze mówiąc, jakoś nie interesowałem się zbytnio tym tematem. Jednak dwa 14 grudnia 2022 roku do biblioteki zostały dodane dwa tytuły od uznanego studia Annapurna Interactive. Są to Twelve Minutes z 2021 roku i Kentucky Route Zero z 2013 roku.

Netflix Games

Netflix Games rozszerza swoją ofertę o dwa tytuły od Annapurna Interactive

Netflix Games pozytywnie mnie zaskoczył, bo obie pozycje to całkiem przyjemna i wkręcająca rozgrywka. Annapurna Interactive to dobry wydawca gier, od którego wyszedł ostatnio Stray, dostępy, chociażby za darmo dzięki abonamentowi PlayStation Plus Premium i Extra. Zresztą oba tytuły zostały dobrze przyjęte przez krytyków i całkiem nieźle przez graczy, więc spodziewałem się raczej wysokiego poziomu tych produkcji. I faktycznie  – wkręciłem się, szczególnie w Twelve Minutes.

Twelve Minutes to przygodówkowy thriller z widokiem z góry, w którym gracz wciela się postać ziomeczka, który wpada w pętlę czasową. Wraca do domu, wita się z żoną, a po 12 minutach do mieszkania wkracza policjant, oskarżając partnerkę głównego bohatera o pewną zbrodnię. I pyk szybko kończymy niezbyt dobrze i zaczynamy wszystko od nowa. Naszym celem jest odkrycie prawdy, o co w tym wszystkim chodzi i przede wszystkim wydostać się z tego dnia świstaka. Gra oparta na interakcji z otoczeniem, szukaniu przedmiotów i łączeniu ich z elementami mieszkania, w celu odblokowania nowych możliwości i linii dialogowych. Podczas rozgrywki usłyszymy głosy Jamesa McAvoya, Daisy Ridley i Willema Dafoe.

R E K L A M A

Netflix Games

Twelve Minutes i Kentucky Route Zero to bardzo interesująca mobilna rozrywka

Kentucky Route Zero to z kolei klasyczna przygodówka 2D z całkiem sporą ilością dialogów i łatwiejszych łamigłówek. Podejrzewam, że z biegiem czasu ich poziom będzie się zwiększał, a póki co czerpie przede wszystkim przyjemność z klimatu i tajemniczości. Wcielamy się w Conwaya, który transportując pewien ładunek, trafia na podejrzaną stację benzynową. Będzie to początek zagadkowej, nieco surrealistycznej drogi w tytułowym stanie Kentucky.

Netflix Games

Stałem się ogromnym fanem Twelve Minutes, ale Kentucky Route Zero to również ciekawa propozycja i wyżej oceniona przez krytyków i graczy. Może wrócę z pełnymi recenzjami, ale moje pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Obie produkcje są w pełni spolszczone  – usłyszymy angielskie dialogi, tłumaczone na język polski w formie napisów. W celu zagrania  w tytuły, dostępne na Netflix Games należy się zalogować na swoje konto przez urządzenie mobilne i wybrać na samym dole ikonkę z padem. Po wybraniu interesującej nas pozycji system przekieruje do sklepu, gdzie pobieramy grę na smartfon lub tablet. Następnie możemy rozkoszować się całkiem przyjemną rozgrywką z poziomu aplikacji Netflixa. Wszystkie dostępne tytuły znajdziecie TUTAJ w zakładce „Dostępne gry”.

Nowości w Xbox Game Pass w grudniu 2022! Zobacz, w co nowego możesz zagrać!